דלג לתוכן העמוד

אושר תקציב עיריית נצרת עילית לשנת 2018

תקציב 2018 של עיריית נצרת עילית אושר ביום שני השבוע על ידי מועצת העיר, ולראשונה מזה שנים רבות אושר לפני סוף השנה ועבר ברוב מוחלט


ישיבת התקציב הייתה קצרה ועניינית, ובמהלכה בירכו חברי המועצה על האופן שבו הוכן התקציב ועל התוספת המשמעותית שניתנה בו ליעדים המרכזיים, שסומנו על ידי ראש העיר, רונן פלוט, ובראשם תחום החינוך.

"מדובר בתקציב טוב, וזהו יום חג לעיר ולמערכת החינוך שלה," אמר חבר המועצה איתי רק. חברי סיעת "דו קיום" ציינו, כי לראשונה מובא התקציב לאישור עוד בטרם הסתיימה השנה, והדבר מעיד על תכנון נכון ועל נוהל תקין.

פלוט אמר כי התקציב גדול ב- 20 מיליון שקל לעומת שנה שעברה בשל תנופת הפיתוח בעיר וכניסתם של מפעלים וחברות חדשים בתחום ההייטק. פלוט הסביר כי בהכנת התקציב נלקחו בחשבון בראש ובראשונה צורכי העיר והתושבים, והם עומדים במרכז סדר העדיפויות והעשייה העירונית.

לדבריו, "הגידול הצפוי ביחס לשנת 2017 משקף את מגמת הצמיחה ואת תנופת הפיתוח האדירה, הנראית בכל פינה בעיר ביישום תכנית ההתחדשות העירונית הכוללת במרחב הציבורי."

בלב העשייה העירונית בשנה הקרובה סומנו חמישה יעדים מרכזיים, וכל אחד מהם קיבל תוספת משמעותית בתקציב. היעד הראשון שיזכה ב- 2018 להעדפה ברורה הוא תחום החינוך, והדבר בא לידי ביטוי בתוספת של 2 מיליון שקלים. היעד השני הוא ביטחון אישי שגדל ב- 9.5 מיליון שקלים עם הקמת יחידת השיטור העירוני והגברת פעילות הביטחון בשיתוף המשטרה. "תחושת הביטחון האישי של התושבים עומדת בראש מעיינינו. יחידת השיטור תפעל ללא הפסקה, ותיתן מענה לצורכי התושבים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע," אמר פלוט.

היעד השלישי הוא ההשקעה בנוער, בצעירים ובסטודנטים, שיזכו השנה לתוספת תקציב משמעותית. גם השילוב הקהילתי והעצמת ההתיישבות באמצעות קליטה ואכלוס של משפחות חדשות נמצא ברשימה הפותחת של יעדי התקציב. "העירייה העמידה השנה ביעדיה המרכזיים את ההשקעה בקליטת משפחות צעירות לצד הגברת חוסנה של הקהילה הוותיקה," נמסר.

היעד החמישי שהוגדר בתקציב הוא המשך שיפור ושדרוג פני העיר, השקעה בניקיון, טיפוח חזות עיר, גינון ואסתטיקה במרחב הציבורי. התקציב אושר ברוב של 16 חברי מועצה. שני חברי האופוזיציה, נתנאל טויטו ואורי ביו, התנגדו.

"מדובר בתקציב טוב לנצרת עילית, טוב לתושביה וטוב לעתיד המצוין שאנו צופים לשניהם. התקציב נבנה מתוך חשיבה מעמיקה ויסודית, במטרה לספק מענה הולם לצרכים האמתיים של התושבים ולשפר את איכות חייהם בכל התחומים הנוגעים לעשייה המוניציפאלית," אמר ראש העיר פלוט והודה לגזבר העירייה, עדי מלכה, על הכנת התקציב ולחברי מועצת העיר על גילוי אחריות ציבורית ועל שיתוף הפעולה הפורה.

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store