דלג לתוכן העמוד

עבר בונה עתיד  

תלמידות חב"ד בעיר המתחדשת נוף הגליל יצאו למסע לימודי באוקראינה במסגרת עבודת חקר על אוקראינה והמנהיגים היהודים שצמחו בה לאורך הדורות מהבעל שם טוב ועד ביאליק, אחד העם וז'בוטינסקי  


24 תלמידות כיתה ח' בביה"ס חב"ד בנוף הגליל, בהובלת המנהלת שטערנא נפרסטק, חזרו בשבוע שעבר ממסע בן שבוע ימים באוקראינה.

המסע ציין סיום מחקר שערכו התלמידות במהלך השנה בנושא יהדות אוקראינה לדורותיה. "היהודים הראשונים שהתיישבו באוקראינה עשו זאת בתקופת הכוזרים ומאז צמחו בה גדולי הרבנים ומנהיגים יהודים בעלי השפעה בספרות, בתרבות ובפוליטיקה," סיפרו התלמידות וציינו כי בין הרבנים הדגולים שצמחו באוקראינה היו הבעל שם טוב ורבי נחמן מברסלב.

חבר מועצת העיר, מנחם גנדל, שמייצג את קהילת חב"ד, הסביר כי התלמידות למדו לאורך כל שנת הלימודים על אוקראינה בהיותה מדינה בעלת היסטוריה מיוחדת לעם היהודי ולחסידות חב"ד בפרט. "הלימודים עסקו גם בתופעת האנטישמיות, בצמיחתה של הציונות וכמובן פועלם של הרבנים הגדולים לאורך הדורות", הסביר גנדל, וציין כי תכנית הלימודים כללה משימות חקר שהעניקו לתלמידות נקודות צבירה לטובת השתתפות כספית במימון המסע.

ביום שלישי השבוע הגיעו התלמידות למפגש סיכום עם ראש העיר, רונן פלוט, במהלכו הציגו את רשמיהן מן המסע. ראש העיר פלוט בירך על המיזם החינוכי המיוחד בביה"ס חב"ד וציין כי לצד רבנים בעלי שם צמחו באוקראינה גם סופרים ומנהיגים גדולים ביניהם ז'בוטינסקי וגולדה מאיר.

 

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store