דלג לתוכן העמוד

תכנית התחדשות השכונות הוותיקות בנצרת עילית מתרחבת

משרד השיכון ו"עמידר" יחדשו 6 בנייני מגורים נוספים ברחוב יודפת * שיקום שכונות פיזי נכנס לביצוע - העבודות יחלו בחודש הקרוב


ראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט, קיים השבוע סיור וישיבת עבודה עם מנכ"ל משרד השיכון, חגי רזניק, בהשתתפות סגני ראש העיר, אלכס גדלקין ואלכס גופמן, מהנדסת העיר, סבטלנה גרמן, מנהל מחוז הצפון במשרד השיכון, שלמה פייבלוביץ' ונציגי צמרת חברת "עמידר": דוד דוידאן, ראש מטה מנהל ותפעול, ותא"ל אליעזר טולדנו, מנהל מחוז הצפון.

פלוט אמר כי תכנית ההתחדשות העירונית של נצרת עילית כוללת לצד הבנייה החדשה והקמת פרויקטים גדולים, גם התייחסות ממוקדת לשיפוץ השכונות הוותיקות ושינוי פניהן בתחום התשתיות העירוניות ובתחום חזות בנייני המגורים הישנים, שהוקמו בשנות ה- 60 וה- 70. "אנחנו בונים חדש, אבל לא מזניחים את הישן. הדאגה לשיפוץ השכונות הוותיקות עומדת בראש מעיינינו, ואנו פועלים לגיוס תקציבי חוץ ולשימוש בכל המשאבים העומדים לרשותנו, על מנת לחדש ולשדרג תשתיות שהוזנחו במשך שנים רבות"

מנכ"ל משרד השיכון אמר, כי ההיבט החברתי זוכה להתייחסות נרחבת במדיניות השר יואב גלנט. הוא ציין כי משרד הבינוי והשיכון תומך בתכנית ההתחדשות העירונית ורואה עצמו שותף.

במהלך הביקור התקיים סיור ברחוב יודפת, והוחלט על חידוש 6 מבני מגורים ישנים באיגום משאבים של משרד השיכון וחברת "עמידר". מנהל מחוז הצפון ב"עמידר" אמר, כי העבודות יתמקדו בחזות החיצונית של המבנים ויחלו כבר בשבועות הקרובים.

 

שיפוץ שכונות פיזי לפני פסח

מפגש תושבים נערך השבוע בהשתתפות ראש העיר, רונן פלוט, והצוותים המקצועיים בעירייה ובמשרד השיכון במסגרת ההכנות האחרונות לקראת התחלת ביצוע פרויקט שיקום שכונות פיזי בשישה בנייני מגורים ראשונים בעיר. דיירי הבניינים, ברחובות חרוד ויזרעאל, קיבלו במהלך המפגש דברי הסבר ומידע מפורט על לוח הזמנים ועל היקף הפרויקט, אשר עלותו נאמדת ב-6 מיליון שקלים.

המפגש אורגן על ידי אגף הרווחה בעירייה בראשות סלי ברקוביץ, שמלווה את הפרויקט בהיבט החברתי באמצעות עו"ס דינה רביב, רכזת שיקום שכונות. כמו כן השתתפו מנהל מחוז הצפון במשרד השיכון, שלמה פייבלוביץ', סגניתו סימה חמו ומנהל פרויקט שיקום שכונות, בני תמם. מהעירייה נמסר כי ששת הבניינים הראשונים נבחרו על ידי משרד השיכון, וכי שיפוצם יכלול עבודות מקיפות בחזות המבנים, כולל חיפוי אבן, לובי מרווח, גגונים מאלומיניום ואריחי קרמיקה מגרניט פורצלן. "הפרויקט הינו חלק מתכנית ההתחדשות הכוללת, המתבצעת בימים אלה ברחבי העיר," נמסר מהעירייה.

תכנית התחדשות השכונות הוותיקות בנצרת עילית מתרחבת

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store