דלג לתוכן העמוד

עשרות תעשיינים השתתפו בכינוס הראשון של הפורום הכלכלי-חברתי

הפורום הוא פרי יוזמה של ראש העיר, רונן פלוט, במטרה לקדם שיח מקצועי, היכרות ושיתופי פעולה על בסיס כלכלי


היענות גבוהה של התעשיינים בנצרת עילית ליוזמת הפורום הכלכלי-חברתי שהגה ראש העיר, רונן פלוט. כ-100 תעשיינים, בעלי מפעלים ובעלי תפקידים בכירים בממשקים שונים עם התעשייה המקומית, הגיעו לכינוס הראשון שהתקיים ביום שני השבוע בארגון מנכ"לית העירייה, חוה בכר ומנהל  פארק "ציפורית", סרגיי זלוטניק.

הכנס התקיים בבית קק"ל למצוינות וכלל הרצאה של רונית אשל, נציגת הרשות לחדשנות במשרד הכלכלה. "הפורום הינו פרי יוזמה של ראש העיר, במטרה לקדם שיתופי פעולה בין עשרות המפעלים הפועלים בפארק "ציפורית" ובאמצעותם לייצר כוח כלכלי על בסיס אינטרסים כלכליים משותפים." הסביר מנהל מנהלת "ציפורית", סרגיי זלוטניק. לדבריו, "בפארק פועלים בשכנות עשרות מפעלים, אבל כמו בבנייני מגורים רבי קומות לא תמיד האחד יודע מה השני מייצר והאם אפשר לרכוש ממנו ציוד ושירותים במקום לחפש אותם רחוק. במצב הקיים יש מפעלים רבים שמספקים מזגנים, עבודות נגרות, מעגלים חשמליים, אזעקות ואפילו מוצרי מזון למפעלים בכל רחבי הארץ, אבל במקום שבו הם נמצאים לא כולם יודעים על פעילותם."

ראש העיר פלוט ברך על ההיענות, ואמר כי ניתן להרחיב את שיתופי הפעולה גם בתחום כוח האדם ובהמשך גם לייצר מפגשים חברתיים. "המועדון הזה רק ילך ויתחזק בקרוב עם הגעתם של 22 החברות ומפעלי ההייטק לתוך הפארק. זהו כוח כלכלי עצום שעשוי להצמיח עוד יותר את הכלכלה בעיר ולמנף רווחים בתעשייה המקומית," אמר פלוט.   

יעקב רוזנברג, הבעלים של מפעל " R.Hאלקטרוניקה", ברך על היוזמה וכך גם שאר הנוכחים בפורום. יצוין כי לצד המפעלים הוותיקים בלטו בעלי מפעלי הייטק והמתעתדים להגיע "לציפורית", חלקם שכרו מבנה קיים ואחרים מתכננים בנייה של מפעל חדש. ראש המנהלת, סרגיי זלוטניק, ציין כי 22 מפעלים עושים בימים אלה את דרכם לפארק, שיא שלא היה כמוהו מאז הקמתו.

בסיכום הפורום הוחלט לקיים מפגשים קבועים מדי רבעון ולארגן ימי סיורים מאורגנים במפעלים השונים הפועלים בפארק.

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store