דלג לתוכן העמוד

תכירו את תכנית הטיילת החדשה של יער צ'רצ'יל

תכנון ראשוני של פרויקט הפיכתו של יער צ'רצ'יל למוקד משיכה תיירותי עבור תושבי נצרת עילית והסביבה, הוצג השבוע בפני ראש העיר, רונן פלוט  


ביום שני השבוע התקיים מפגש ראשון להנעת פרויקט שיפוץ טיילת יער צ'רצ'יל בנצרת עילית. הפרויקט יתבצע על ידי הקרן הקיימת לישראל לאחר שאושר בדירקטוריון וקיבל את ברכתו של היו"ר, דניאל עטר.

ראש העיר, רונן פלוט, שיזם את הפרויקט, הסביר כי "המטרה היא לחבר בין הטבע המדהים של העיר לבין תושביה ולנצל את הפוטנציאל התיירותי. 70% משטחה של העיר נצרת עילית הם רצועות נוף, יערות וטבע. הנוף הגלילי שעוטף את העיר נראה מכל פינה, אבל התושבים לא מספיק נהנים ממנו," אמר פלוט והודה לקק"ל שהרימה את הכפפה.

האדריכלים דור ומירי חכם-בן צבי ממשרד אדריכלות הנוף "נגה כרמל", הציגו את התכנון הראשוני שכולל הכשרת טיילת שמתחברת לנוף הטבעי ושירותי דרך למטיילים כגון: חניון מרווח, הנגשה, רחבת התכנסות ובתי קפה. התכנית כוללת עיצוב מחדש של אנדרטה והפיכתו למוקד משיכה תיירותי, וכן הצבת משחקים מדעיים ואטרקציות למטיילים לאורך הטיילת תוך שמירה על ערכי
הנוף הטבעי.

יער צ'רצ'יל הנושק לעיר נצרת עילית, מחבר בין שני הרים, כסולות ודבורה. ביער יש צמחיה מגוונת המשתרעת על שטח של כ- 25,000 דונם.

תכנית הטיילת החדשה

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store