דלג לתוכן העמוד

עיריית נצרת עילית פותחת בית ספר חדש לאחר 21 שנים

בית הספר ישמש את קהילת חב"ד ופתיחתו תצוין בטקס חגיגי שיתקיים במהלך החודש הקרוב


עיריית נצרת עילית תפתח בקרוב בית ספר חדש לאחר למעלה מעשרים שנה בהן שופצו ושודרגו בתי הספר בעיר, אך לא נפתח בית ספר חדש.

בית הספר האחרון שהוקם בנצרת עילית, בי"ס "יודפת", נפתח בשנת 1998.  ב-21 השנים שחלפו מאז, העירייה שיפצה מוסדות חינוך קיימים, אך לא הרחיבה את מערך מבני בתי הספר בעיר.  "בי"ס 'יודפת' הוא הצעיר ביותר בעיר למרות היותו בן 21. שני בתי הספר הנוספים שהוקמו בשנות ה-90 הם  "כסולות" ב-1993 ו"נטופה" ב-1994, שניהם תוצרים של גלי העלייה הגדולים ואכלוס שכונת הר יונה," נמסר מהעירייה.

לפני כעשר שנים עלה הצורך בהרחבת בית ספר חב"ד. בשל גילו המופלג של המבנה ומצבו הפיזי הוחלט להקים מבנה חדש ומודרני שיענה על צרכי הקהילה. ביצוע התכנית התעכב שנים רבות ויצא לפועל עם כניסתו של ראש העיר, רונן פלוט, לאחר שגויס התקציב הנדרש לפרויקט. "הגיע הזמן שלקהילת חב"ד יהיה מבנה ראוי שישמש את הילדים ברמה הכי גבוהה שיש," אמר ראש העיר פלוט.

ביצוע הפרויקט הוטל על מינהל ההנדסה בעירייה בראשות מהנדסת העיר, סבטלנה גרמן, כאשר משרד החינוך מלווה את הפרויקט ומשתתף באופן משמעותי במימונו. "משרד החינוך באמצעות מנהלת מחוז הצפון ד"ר אורנה שמחון, סייע רבות לביצוע הפרויקט," נמסר מהעירייה.

בית הספר תוכנן על פי תפיסות חדשניות המאפשרות שימוש גמיש והתאמה לצרכים משתנים בכל מרחבי המבנה. חצרות בית הספר יהוו חלק ממוקד קהילתי הכולל את כל המתקנים הנדרשים לסביבת לימודים מודרנית. גם הריהוט שיוצב בכיתות יהיה בסטנדרטים גבוהים. "לא התפשרנו על איכות כי מגיע לילדי העיר הכי טוב שיש," הסביר ראש העיר פלוט, וציין כי מבנה בית הספר הוקם  בסטנדרטים גבוהים, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית, כולל שימת דגש על בנייה ירוקה ויישום עקרונות ידידותיים לסביבה." 

מהעירייה נמסר עוד כי אירוע חנוכת מבנה בית הספר יתקיים ב-14 במארס בהשתתפות רבנים ואנשי חינוך.

בית ספר חדש

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store