דלג לתוכן העמוד

פקחי עיריית נצרת עילית תרגלו פינוי הריסות בזמן רעידת אדמה

הפקחים נטלו חלק בתרגיל משולב עם פיקוד העורף


במסגרת המוכנות לחירום, עיריית נצרת עילית קיימה בשבוע שעבר שני אירועי תרגולת גדולים: במערכת החינוך ובאגף הביטחון.

בתרגול מערכת החינוך השתתפו כל מנהלי בתי הספר בעיר ועובדי אגף החינוך. ראש מינהל החינוך אורנה פישר הובילה את הפעילות יחד עם קב"ט מחוז הצפון במשרד החינוך חיים אדרי ונציגי ופיקוד העורף.

במהלך התרגיל הורצו תרחישי קיצון שעסקו בין היתר באירוע רב נפגעים כתוצאה מרעידת אדמה ופגיעה מאסיבית במוסדות החינוך.  כמו כן רועננו הנהלים לשעת חירום וסמכויות עובדי ההוראה וגורמי החינוך בכל הקשור לקבלת החלטות בפועל. "התרגיל התפרש על פני יומיים והקיף את כל תחומי הפעילות והאחריות של מערכת החינוך בעת חירום " אמרה ראש מינהל החינוך אורנה פישר .

בנוסף  תרגלו פקחי העירייה והשיטור העירוני מוכנות פיזית לפינוי הריסות והצלת נפגעים בתרחיש של רעידת אדמה. קב"ט העירייה ארז אטיאס ציין כי התרגיל נערך בשיתוף פיקוד העורף באחד מבסיסי צה"ל בדרום. "תרגיל זה הוא רק חלק ממכלול פעולות נוסף בו אנו מבצעים באופן קבוע בדיקות כשירות של האמצעים לשעת חירום ובכללם מקלטים, מרכז חלוקת מים מזון, אמצעי פינוי ומרכזי קליטת נפגעים ואוכלוסייה." אמר אטיאס.

ראש העיר רונן פלוט ציין כי כחלק מהיערכות מערכת החינוך לחירום הותקנו בשנה האחרונה מערכות התראה לרעידת אדמה .לדבריו  מערכות אלו מזהות תנודות רקע שמקורן בהתרחשות רעידת אדמה ומפעילות אות קולי באמצעות חיבור למערכת הכריזה של בית הספר. "אנו פועלים גם לחיזוק מוסדות החינוך בעיר  במסגרת תכנית עבודה מסודרת בשיתוף עם משרד החינוך".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store