דלג לתוכן העמוד

פלוט קיים בלשכתו ישיבת סטטוס התקדמות העתקת המפעלים הביטחוניים לנצרת עילית

בישיבה השתתפו ראשי המינהלת שמובילה את הפרויקט מטעם משרד הביטחון


ביום שני השבוע התקיימה בלשכתו של ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט ישיבה בנושא התקדמות פרויקט העתקת המפעלים הביטחוניים מש"א 7000 מתל השומר, חיפה וצריפין לנצרת עילית. בישיבה השתתפו נציגי מינהלת העתקת המפעלים בראשות היו"ר סא"ל ירון שגיב וראש חטיבת פינוי ושיווק בסיס צה"ל, אבי מערבי. בפני ראש העיר פלוט הוצגה תמונת מצב עדכנית על התקדמות הפרויקט  שנמצא לקראת תכנון ראשוני :"מדובר בפרויקט מורכב ורחב היקף שנאמד במיליארדי שקלים וכרוך בהתמודדות עם אתגרים רבים ומורכבים". אמר יו"ר המנהלת, סא"ל שגיב .

במש"א 7000 - מרכז השיקום והאחזקה  של צה"ל- מיוצר טנק המרכבה ונגמ"שי הנמר ואיתן. המרכז כולל מפעלים רבים ובתי מלאכה אשר עוסקים בייצור ותחזוקת אמצעי לחימה שונים של זרוע היבשה ביניהם: רכבים ממוגנים, מצלמות ואמצעי ראיית לילה, מערכות תקשורת מכ"מים  ועוד.  ההחלטה להעתיק את המפעלים הללו מתל השומר ,חיפה וצריפין לנצרת עילית נתקבלה בהחלטת ממשלה לאחר שנצרת עילית נבחרה  מתוך רשימה ארוכה של למעלה מ 40 ערים שביקשו את המפעלים הביטחוניים במסגרת החלטה עקרונית על העברתם לאזור הפריפריה.

לאחר שמשרד הביטחון השתכנע כי העיר מסוגלת לקלוט פרויקט בסדר גודל לאומי ולספק את התשתיות הנדרשות, הונחה לפני  כחצי שנה אבן הפינה להקמת הפרויקט בפארק "ציפורית". מנהלת הפרויקט בהובלת נציגי צה"ל ומשרד הביטחון פועלת מול הגופים השונים ובתוכם משרד האוצר.   "מדובר בפרויקט ארוך טווח שייקח מספר שנים אבל הוא עובדה מוגמרת וכך גם בחירת מיקומו בנצרת עילית".מסרו נציגי המינהלת וציינו כי  העתקת מש"א הוגדרה על ידי משרד הביטחון כאחד מפרויקטי התשתית והטכנולוגיה  המורכבים של צה"ל "הפרויקט יביא לפינוי כ 760 דונמים באזורי הביקוש במטרופולין תל אביב חיפה וראשון לציון ולהשקעות של מיליארדים בתשתיות".

 ראש העיר פלוט אמר כי נצרת עילית מחכה בכיליון עיניים להתקדמות הפרויקט ולפיכך תסייע בכל הנדרש :" הפרויקט הזה הוא מנוע צמיחה חשוב מאין כמוהו" סיכם פלוט "תוספת של  למעלה מ- 2000 משרתי קבע ואזרחים עובדי צה"ל ועוד מאות רבות של נותני שירותים מאזור הצפון, זה בדיוק מה שאנחנו צריכים על מנת להשלים את המהפכה שמתחוללת בעיר"

מפעלים ביטחוניים

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store