דלג לתוכן העמוד

הנוער לשלטון

חברי מועצת התלמידים בנצרת עילית החליפו ליום אחד את בעלי התפקידים בעירייה


חילופי שלטון התקיימו השבוע בעיריית נצרת עילית, ואת מקומם של נבחרי הציבור ובעלי התפקידים הבכירים בעירייה החליפו חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית.

"רצינו לתת לבני הנוער לטעום מעט מהעשייה העירונית וללמוד מקרוב על תהליכים, אשר מתבצעים ברשות לרווחת התושבים," הסביר מנהל תחום הנוער, צחי אריאלי, שארגן את תכנית היום בהובלת ראש מנהל החינוך, אורנה פישר.

המפגש נפתח בישיבה של הנהלת העירייה, המתכנסת מדי יום ראשון בשבוע. לצדו של ראש העיר, רונן פלוט, ישבה מחליפתו, עדי ברודסקי, תלמידת תיכון "אורט שרת" ויו"ר מועצת הנוער העירונית.

"זהו יום חינוכי ערכי, אשר ייתן לכם מבט כולל על תפקידה של הרשות ועל מגוון תחומי פעילותה לרווחת התושבים," הסביר ראש העיר פלוט וסקר את הפרויקטים הרבים, שמתבצעים בימים אלה בעיר, ובתוכם מיזמים ייחודיים להעשרה ולהעצמת הנוער. "אנחנו רוצים לתת לכם את הכי טוב שיש, אתם צריכים רק לבקש," אמר פלוט.

בישיבה ביקשו בני הנוער לחזק את היצע פעילויות התרבות ולהתאימו לתחומי ההתעניינות של בני הנוער. כבר במהלך הישיבה נתקבלו החלטות, ובתוכן הפקת סדרת מופעי בידור מיוחדת עבור בני הנוער, מסיבת פורים בהפקת בני הנוער וחשיבה משותפת על תכנית אירועים משולבת. "זו הייתה חוויה מרתקת לראות מקרוב את עבודת ראש העיר ולהבין את גודל האחריות והעומס המוטלים על כתפיו," אמרה יו"ר מועצת התלמידים.

דובר המועצה, אדם בינדמן, שהחליף את דוברת העירייה, הוציא הודעה לתקשורת בה ציין, כי מועצת הנוער מתנהלת על פי תכנית עבודה מסודרת, שאושרה על ידי המליאה שנבחרה לאחר מסע בחירות דמוקרטי. "ליו"ר נבחרה עדי ברודסקי, סגניתה (במקרה גם אחותה התאומה) - ויטל ברודסקי, המזכירה הכללית - מעיין חיוט, המבקר - רונן גדלקין, יו"ר נוער וקהילה - נועם סעדה ויו"ר הוועדה האתית משפטית - אלינה סנדלר," אמר הדובר בינדמן וציין, כי חילופי השלטון בעירייה הינם חלק מתכנית, שנועדה לחזק את הקשר עם הרשות ולהעצים את השייכות ואת גאוות היחידה.

מחזיק תיק הצעירים, אלון חלפון, בירך על היוזמה ואמר: "אתם נוער איכותי, ואנו תולים בכם תקוות רבות. ככל שתהיו מעורבים יותר בפעילות העירונית, כך תתעצם תחושת השייכות שלכם, ובעתיד תקבעו בעיר את ביתכם ותבנו בה את העתיד."

חברי מועצת התלמידים בנצרת עילית החליפו ליום אחד את בעלי התפקידים בעירייה