דלג לתוכן העמוד

הכי קרביים

100% מבוגרי הישיבה התיכונית בנצרת עילית מתגייסים לצה"ל, 93%  מהם משרתים בתפקידי לחימה קרביים


100% מבוגרי הישיבה התיכונית בנצרת עילית מתגייסים לצה"ל, 93%  מהם משרתים בתפקידי לחימה קרביים. גם בתיכוניים אורט "אלון" ו"שרת" נרשמה השנה עלייה משמעותית במיצוי הפוטנציאל לקרבי

ביום שני השבוע התקיים בעיריית נצרת עילית המפגש השנתי בו מוצגים נתוני הגיוס המתייחסים לשנת 1996 בפני ראש העיר רונן פלוט וצוות החינוך. נציגי האגף ביטחוני חברתי במשרד הביטחון הציגו את הנתונים באמצעות  מנהלת מחוז הצפון אילנית לאור :"נצרת עילית רשמה קפיצה משמעותית בשיעור המתגייסים לתפקידי לחימה בצה"ל" פתחה לאור את הסקירה והציגה נתונים מרשימים המצביעים על עלייה משמעותית בקרב בוגרי שלושת בתי הספר התיכוניים אורט "שרת" בניהולה של ד"ר סיגל ברגר,אורט "אלון" בניהולו של דוד אטמור והישיבה התיכונית בניהולו של הרב חגי שילת. מן הנתונים  עולה כי בקרב תלמידי בתי הספר התיכוניים בעיר שיעור הגיוס לצה"ל מתקרב בממוצע לכמעט  100 אחוזים. כך למשל באורט "שרת" 98% מתגייסים, באורט "אלון,% 94.2 ובישיבה התיכונית מספר עגול % 100. גם בשיעור הגיוס לשירות קרבי ולתפקידי לחימה הנתונים מרשימים כאשר הישיבה התיכונית מובילה עם 93% מתגייסים לשירות קרבי .גם  בקרב הנשים, בוגרות בתי הספר התיכוניים בנצרת עילית יש יותר חיילות במערך הלוחם ותומך הלחימה. ראש העיר רונן פלוט אמר בתגובה כי הנתונים עומדים בהלימה לאיכות מערכת החינוך העירונית ששמה לעצמה למטרה לטפח מצוינות הן בתחום הלימודי והן בתחום החברתי  ערכי  :"יש לנו נוער מצוין, יש לנו מערכת חינוך מצויינת, יש לנו מורים,מנהלים ואנשי חינוך מצוינים" אמר פלוט  והוסיף כי יחד עם זאת אין  לנוח על זרי הדפנה אלא להציב יעדים גבוהים יותר ולשאוף להשתפר :" השאיפה לטפס גבוה יותר ולהציב יעדים היא המפתח להצלחה " אמר פלוט .

בישיבה השתתפו מנכלי"ת העירייה חוה בכר, ראש מנהל חינוך וקהילה אורנה פישר, סגנית מנהלת אגף החינוך מירב ששון אמויאל ומנהלת מחלקת הנוער, צחי אריאלי . "תחום המוכנות והשירות בצה"ל מתבצע בשלושה רבדים שמשתלבים יחד עם היעד שהעירייה הציבה לעצמה" אמר אריאלי ופירט :"הרובד הראשון הוא בית הספר שמבצע במסגרת הלימודים , פעילות ענפה בתחום השירות בצה"ל כגון גדנ"ע , סיורים, מפגשים עם קציני צה"ל וכו', ברובד השני פועלים מספר מסגרות בלתי ופורמליות בהם מתקיימת פעילות הכנה גופנית וערכית לשירות משמעותי בצה"ל ושני רבדים אלה מתחברים למטריית הפעילות העירונית המערכתית הכוללת כגון ימי שיא, ריצת ניווט וצעדת נצרת עילית" 

מפגש שנתי בו מוצגים נתוני הגיוס