דלג לתוכן העמוד

231 מחשבים היברידים חולקו לתלמידי כיתות ד' בנצרת עילית

ביום שלישי השבוע התקיים טקס חלוקת מחשבים היברידים לתלמידי כיתות ד' בנצרת עילית במסגרת פרויקט "מחשב לכל הילד", המופעל בעיר זו שנה שנייה.


ביום שלישי השבוע התקיים טקס חלוקת מחשבים היברידים לתלמידי כיתות ד' בנצרת עילית במסגרת פרויקט "מחשב לכל הילד", המופעל בעיר זו שנה שנייה.

הטקס התקיים בהיכל ברקוביץ' בהשתתפות תלמידים, הורים וצוותי החינוך בבתי הספר ובמעמד סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, נציג הממשלה העומד בראש הפרויקט, וראש העיר, רונן פלוט. כמו כן השתתפו ממלא מקום ראש העיר, אלכס גדלקין, מנכ"לית העירייה, חוה בכר, ראש מנהל חינוך וקהילה, אורנה פישר, ראש מנהל עירוני, לאה ספיר, מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", מגי אסייג, ומנכ"לית המועצה הציבורית של פרויקט "מחשב לכל ילד", אורלי תמיר.

"נצרת עילית נכנסה לפרויקט בזכות ראש העיר, רונן פלוט, שלא ויתר והתעקש," אמר יו"ר המועצה הציבורית "מחשב לכל ילד" בטקס השקת הפרויקט.

כאמור, 231 תלמידי כיתות ד' בנצרת עילית התחדשו במחשב היברידי חדיש, מצויד בתוכנות ובחיבור אינטרנט לביתם. הפרויקט מופעל בעיר זו שנה שנייה. תלמידי כיתות ה' שקיבלו את המחשבים בשנה שעברה, ממשיכים להשתמש בהם, ובשנה הבאה תצטרף שכבה נוספת, כך שתוך שלוש שנים יחולקו כ- 700 מחשבים לתלמידי העיר.

"זה התחיל כשראש העיר פלוט פגש אותי בכנסת ואמר לי: אני יודע שאתה עומד בראש המועצה שמחלקת מחשבים. אני רוצה שילדי נצרת עילית יהיו בפנים," סיפר סגן השר ירון מזוז בטקס חלוקת המחשבים  השבוע. "כשאמרתי לו שהחלוקה כבר הסתיימה ושהמועד חלף, הוא לא  ויתר עד שהמחשבים הגיעו לעיר עוד בשנה שעברה."

סגן השר מזוז אמר כי הוא שמח שנצרת עילית נכנסה בסופו של דבר לפרויקט: "בכל אחת ואחד מהילדים שלנו טמון פוטנציאל אדיר, ואני תקווה שבזכות הפרויקט הפוטנציאל יגיע לידי מימוש. כילד גם אני חוויתי קשיים לא פשוטים. אני מודע לאתגרים שאתם מתמודדים איתם, אבל עם המוטיבציה שלכם והרוח הגבית אתם צועדים לעתיד מבטיח."

פלוט הודה לסגן השר מזוז ולשני הגופים המובילים את הפרויקט: המועצה הציבורית ו"סיסמה לכל תלמיד". פלוט אמר כי מערכת החינוך בנצרת עילית זוכה להישגים מדהימים בקנה מידה ארצי ונחשבת לאחת הטובות במדינה. "הגדלנו השנה עוד יותר את תקציב החינוך, וההשקעה רק תלך ותתעצם, כי אני לא מכיר תחום שמניב רווח יותר מחינוך," אמר פלוט.

ראש מנהל חינוך אמרה כי החלוקה עצמה מתבצעת בתוך בתי הספר. "כל תלמיד בכיתה ד' מקבל מחשב היברידי קשיח עם מערכת הפעלה של מייקרוסופט וחיבור אינטרנט חינם. משקלו של המחשב 600 גרם בלבד, כדי להקל על התלמיד בנשיאתו. המחשב יהיה חלק מהילקוט, כמו קלמר, הוא בבעלות התלמיד ונשאר אצלו גם לאחר סיום התכנית בכיתה ו'," אמרה פישר והדגישה: "התשלום הינו סמלי בלבד."

 

 ​

תמונה מפרוייקט "מחשב לכל הילד"