דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

שתבוא עלינו שנה טובה

תאריך:03/09/2014
מס גיליון:400
מאת: מרים ק.

דרושים מתנדבים​ ​
רשת המתנ"סים בעיר רוצה אותך. אם אתה יודע לתקן, לשפץ, לסדר בוא לעזור לאב הבית בגורדון. אם את/אתה משתוקק לטפח את גינות הנוי בברקוביץ', בגורדון ובבגנו בהתנדבות – אנחנו מחפשים אותך. שכרה של התעסוקה הוא בהכרת התודה של באי רשת המתנסים בעיר. האם יש שכר גבוה מזה?
למעוניינים נא להתקשר לילנה וייסמן, מנהלת תחום ההתנדבות ברשת המתנ"סים טל. 04-6556074 או למרים קורקין, רכזת מתנדבי המרכזים הקהילתיים בטל. 04-6554116.​ ​
​ ​
בוג'ה חוזר אלינו​ ​
מחזירים את בוג'ה לקבל את השבת בנצרת עילית. אגף הקליטה הרים את הכפפה והחליט על החזרת הפעילות של קבלת שבת קהילתית ע"י האחד והיחיד: בוג'ה. בוג'ה – בנימין יוגב – איש העמק מדביק בהתלהבותו את קהל שומעיו לאהבת ארץ התנ"ך וההתחדשות היהודית-ציונית.
קבלות השבת בניהולו של בוג'ה יתקיימו אחת לשבועיים, החל ביום שישי 12.9.14 בשעה 16:00 בבית התרבויות לבון.
להחזרתו של בוג'ה שותפים רבים וטובים ובראשם סשה וייסמן האמן של בית הקהילות והמתנדב יורם קוקוי. נא לרשום לפניכם את התאריך ולהגיע לקבלת שבת ייחודית אמיתית. פרטים נוספים אצל סשה וייסמן ובאגף הקליטה טל. 04-6478906.​ ​
​ ​
פסטיבל חיפה מארח את סיפורי מזוודות שלנו​ ​
מרסלו קליינר, מרכז תחום אוכלוסיות מיוחדות ברשת המתנ"סים הקהילתית מספר בגאווה כי "פסטיבל חיפה לתיאטרון קהילתי שיתקיים באוקטובר, קיבל את הצגת התיאטרון הקהילתי המשולב שלנו "סיפורי מזוודות". ההצגה בבימויו של אדו קאופמן מבוצעת ע"י קבוצת שחקנים מעורבת של שחקנים בעלי נכויות כאלה ואחרות. "כולנו בעלי נכויות מסויימות. עצם העיסוק במשחק הוא שריטה מסויימת," אומר מרסלו. הצגת הבכורה תיערך באולם אשכול פייס ב-16/9/2014 בשעה 19:30. מספר המקומות מוגבל. אז מהרו לרכוש כרטיסים.
המופע "סיפורי מזוודות" במסגרת פסטיבל חיפה לתיאטרון קהילתי ייערך ב-13/10/14 בנוה-יוסף באולם 'מינוס 4' בשעה 15:00. מרסלו קליינר ישמח לתמיכת הציבור של נצרת-עילית בהגעה להופעה זו ובתרומות שיאפשרו ללהקת השחקנים להגיע בנוחות להופעה.​ ​
​ ​
מועדון החיים הטובים
בשנים האחרונות כובשת עלמ"ה את אדמת הבור בשטח מועדוני התרבות והבילוי בנצרת עילית. כולם מתלוננים שאין מה לעשות כאן. שלאוכלוסיה הבוגרת והמבוגרת אין פעילויות בשעות הבוקר. שלא מקשיבים לאנשים אלה.
אז, עלמ"ה החליטה לפתוח את ביתה לפעילויות אנשים אלה, שרובם אינם ממטופליה. להיפך, חלקם הגדול מתנדב בפעילויות חברתיות בעיר בכלל ובעמותה למען הקשיש בפרט. כל מועדוני עלמ"ה פתוחים לציבור הרחב, כמו מועדון הוותיקים "נצר". חלק מהמועדונים הם מועדוני נשים כמו מועדון הנשים 60בכיף ומועדון "החיים הטובים".
בין פעילויות המועדונים: הרצאות בעניני דיומא ודיונים בנושאים שמעניינים את באי המועדון, טיולים, מופעי אירוח, ועוד. כל מועדון כזה מנוהל ע"י ועד מתנדב, שמתאים את צורת הבילוי של המועדון לרוח חבריו/חברותיו.
הפעם הזרקור מופנה למועדון החיים הטובים, שחגג ב-2/9/14 את פתיחת השנה החמישית לפעילותו. מועדון החיים הטובים מתכנס על פי תוכנית שנתית שניתן לקבל אצל חברות הועד. מפגשי החברות נערכים באולם הכינוסים בקומה 5 בבית "נוף יזרעאל" בימי שלישי. חברות המועדון משלמות 150 ₪ תשלום שנתי, שאינו כולל טיולים, אבל כולל תמורה של חוויות מפגש, תרבות וחברה. כל המפגשים מתחילים בשעה 10:00 בבוקר בהתרגשות של פגישת מחזור בי"ס או שמחה של מקורבים... גם אם נפגשו לפני שעה במכולת השכונתית. ככה זה אצל נשות נצרת-עילית, כשהן נפגשות במועדון "החיים היפים".
את המועדון מנהלות שולה מגל (טל. 04-6570822) ומיריק מילנר (טל. 04-6555997). אם ידוע לכם על מישהיא בעיר שהמועדון מתאים לה, נא להפנות אותה לטלפונים אלה. אין ספק שכל אחת תמצא עניין בשלל הפעילויות ששולה ומיריק תכננו לשנה זו. הרשימה המפורטת כוללת 20 מפגשים לשנת תשע"ה. ניתן להצטרף למועדון בכל עת. כולן מתקבלות בשמחה.
ב-2/9/14 חגג מועדון "החיים היפים" את פתיחת שנת הפעילות תשע"ה. טלי שיטרית, מנכ"לית עלמ"ה, ברכה את חברות המועדון, ולהקת מחוללות ריקודים קווקזיים הנעימה את פרק המופעים של המפגש. בהתרגשות רבה ברכו שולה מגל ומיריק מילנר את חברות המועדון, באומרן:
"אנו רואות בכן, הנשים, את העמוד האיתן במשפחה. בפעילות מפגשי 'החיים הטובים שלנו גילינו את השבטיות הנשית, את התמיכה, העידוד והאהדה, את האחדות והסובלנות למגוון העדות והדעות.​
ברוח זו אנו רוצות להמשיך את הפעילות במפגשי הרצאות, ארועי חגים וטיולים. ולאחל שיתקיימו בנו השנה, שנת תשע"ה, תשעה סימנים של:
תקווה וסובלנות
שלווה, שלום ושגשוג
עזרה הדדית והכרה בשונה,
התגשמות כל תפילותנו לבריאות ולביטחון".
אז, צאו מהמטבח. מועדון "החיים הטובים" מחכה לכן.