דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

ברכות לחופש גדול ומוצלח

תאריך:02/07/2015
מס גיליון:441
מאת: מרים ק.
אור-ירוק
"אנו נמצאים במצב של אסון לאומי", נמסר מהנהלת אור-ירוק עם הפירוט המזעזע: "157 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בשנת 2015, כך על פי נתוני עמותת אור ירוק, המבוססים על נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הנתונים נכונים ל- 8.6.15). מזעזעת אפילו יותר העובדה כי מספר ההרוגים עלה בכ-28% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2014. המשמעות היא, כי 34 בני אדם נוספים, קיפחו את חייהם בתאונות דרכים השנה, לעומת השנה שעברה".
הרבה ניתן לעשות כדי למזער את הנתונים הסטטיסטיים האלה. אסור לעמוד מנגד. זה הזמן להתנדב לפעילויות אור ירוק. אור ירוק פועל במספר אפיקים, כל אחד יכול למצוא התנדבות באחת מעשרות הפעילויות של אור ירוק בנצרת עילית. לפרטים נוספים נא לפנות אל:
גדי מור – יו"ר אור ירוק נצרת עילית טל. 050-6437512
מרים קורקין – רכזת מתנדבי של"מ (שירות לאומי למבוגרים) ומתנדבי רשת המרכזים הקהילתיים בטל. 052-3577225.
 
תנועת של"מ
תנועת של"מ (שירות לאומי למבוגר) היא תנועה עממית להתנדבות, המציעה למי שפרש ממעגל העבודה השתלבות במגוון תחומי עשייה התנדבותיים בקהילה. התנועה הוקמה לפני כ-10 במשרד החינוך ופועלת כיום במסגרת החברה למתנ"סים. פעילויותיה השונות של התנועה מנוהלות על ידי גרעין הנהלה מתנדב, הכולל מנהלי תחום ורכזי מחוזות.
של"מ שירות לאומי למבוגר היא הזדמנות למימוש עצמי, מיצוי יכולות וגם דרך להבטיח "נחיתה רכה" ממעגל העבודה למעגל הפרישה.
ברשת המרכזים הקהילתיים מכירים בגימלאי המתנדב ומוקירים את ההון האנושי והמקצועי, הידע והניסיון ואת המוטיבציה הגבוהה, המהווה תרומה משמעותית לחיי הציבור בכללו והקהילות הייחודיות שלנו בנצרת עילית בפרט. של"מ כתנועה חברתית, שמה דגש רב גם על "הדבק החברתי" לגיבוש המתנדבים, העשרתם וחיזוק גאוות היחידה במסגרת מועדונים חברתיים למתנדבים במתנ"סים.
כל אחד יכול לבחור תחום עניין הקרוב ללבו ומתאים לכישוריו וניסיונו האישי, בפרויקטים כלל ארציים וכן במשימות התנדבות נקודתיות. בין הפעילויות הכלל ארציות הפועלות בנצרת עילית: אור ירוק (כמסופר למעלה), זה"ב בגן, קהילה מטיילת ועוד. תנועת של"מ מעודדת יוזמות ורעיונות חדשים להתנדבות בקרב הקהילה.
עכשיו, לאחר שהילדים יצאו לחופשת הקייץ, זה הזמן להתארגן על פעילויות ההתנדבות שלך לשנת תשע"ו ולהיות שלם עם של"מ. מוזמנים להתחבר באמצעות:
מרים קורקין – רכזת מתנדבי של"מ (שירות לאומי למבוגרים) ומתנדבי רשת המרכזים הקהילתיים בטל. 052-3577225.
 
מולי כהן – מתנדב בקהילה
אי אפשר לפספס את מולי כהן, זה האיש עם המצלמה. בנוסף למצלמה מדובר באדם בעל לב רחב ומתנדב פעיל בתחומי קהילה רבים בעיר. מולי הוא חבר פעיל ב"עולמות", תורם מזמנו ב"ידיד לחינוך" ובמפעלים התנדבותיים נוספים בעיר. בעיקר מדובר באיש צנוע המתרחק מפרסום עצמי. מתרחק מפרסון עצמי – כן, אבל, משקיע רבות בפרסום פעולותיהם של מוטבי ההתנדבות שלו.
בימים אלה הוא טרח על עריכת תערוכת צילומים של תלמידי בי"ס עצמון.
"במשך כל שנת הלימודים מולי כהן העביר בהתנדבות קורס צילום לתלמידים בכתות ה'-ו'", דווח לנו. "במסגרת הקורס, למדו התלמידים טכניקות של צילום, כיצד פועלים חלקי המצלמה השונים, וכיצד מכוונים את העדשה לאובייקט הצילומי. אבל לא רק זאת. מולי פקח לנו את העיניים לראות את התמונה המצולמת כאמירה שחשוב לנו להעביר למי שרואה את התמונה. התמקדנו בנושאים "מניעת אלימות" ו"האחר הוא אני", נושאים שמאוד מעסיקים אותנו. מולי עודד אותנו להביע את תחושותינו לגבי נושאים אלה באמצעות המצלמה".
תערוכת הצילומים פרי עבודתם של תלמידי בי"ס עצמון בהנחייתו של מולי כהן מוצגת בימים אלה בלובי של ברקוביץ'. אז גם אם אין עכשיו הצגות או פעילויות למבוגרים בברקוביץ, חובה לגשת לשם לראות את התערוכה המיוחדת הזו. ובהזדמנות זו גם לבקר בספריה ואפילו להרשם לפעילויות המתנ"ס - כי ההרשמות בעיצומן. ובדרך החוצה לעצור שוב ולהתמוגג מהעבודות שמולי כהן בחר להציג לציבור.
 
מועצת הנשים חרשה את יפו
לסיום שנת הפעילות של מועצת הנשים, נסעו החברות לבקר ביפו. עירית שחר, יו"ר מועצת הנשים וליאורה לורי – יועצת ראש העיר למעמד האשה ומנהלת אגף הרווחה בעיריה יחד עם חברת מועצת העיר הגב' ברכה ברוב פינקו את הנשים בטיול מאורגן למופת בסימטאותיה הציוריות של יפו ובסיפורים מרתקים מפי שחקן רחוב.
גולת ה כותרת של הטיול היה המפגש עם דוריס אנטון מקפה אנטון. דוריס, המשתייכת על הקהילה הנוצרית-יוונית נשואה לנוצרי קתולי, ריתקה אותנו בסיפוריה אודות יפו של תחילת הקמת המדינה, של קהילות שונות שחיות יחד בשיוויון ובכבוד הדדי, של בתי העיר שאחרי המקף – תל אביב, של אנשים שהטביעו חותמם בעיר שחוברה במקף: תל-אביב – יפו. דוריס עצמה היא מקור להשראה לנשים בשמחת החיים שלה וגם ביכולת ההעצמה הנשית הקיימת בכל אחת, ושהיא מגלמת בחיי היום יום שלה בשכונת עג'מי מול הים הגדול.
נשות מועצת הנשים חזרו הביתה עייפות ובהחלט מרוצות ומצפות לשנת פעילות ועשייה נוספת גם בתשע"ו.