דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

מתוק – מתוק

תאריך:25/06/2015
מס גיליון:440
מאת: מרים ק.
שניים מעמודי היסוד של נצרת עילית: מתנ"ס גורדון ומפעל עלית-שטראוס חברו ביום רביעי להתוויית ערוץ פעילות המשכי לעשייה משותפת למען הקהילה.

"כל שנה בוחרת הנהלת שטראוס פעילות ייחודית למען הקהילה, כשעיקר הדגש מושם על יום המעשים הטובים", אומרת איריס מנהלת משאבי אנוש של המפעל בנצרת-עילית. "אשתקד", היא ממשיכה, "הייתה פעילות משמעותית במועדון העוורים – עובדי המפעל התגייסו לסייד, לצבוע, לתקן כל הנדרש במועדון העוורים."

"השנה," אומרת ילנה וייסמן, מנהלת מתנ"ס גורדון ותכנית מוטב יחדיו בנצרת עילית, "נוצרה התעניינות הדדית. אנחנו מעוניינים להרחיב את פעילותנו הקהילתית ולכלול בה גם את קהילת העובדים תושבי נצרת עילית במפעל הותיק בעיר. מנהל מפעל שטראוס, מר יפתח עצמון – הביע נכונות לבחון את הפעילות שלנו ואת השתלבות עובדי המפעל בעשייה הקהילתית בנצרת עילית.

מנהל המפעל לא הביע רק תמיכה מילולית. בשבועיים האחרונים נעשו פעילויות של הכנת תשתית לעבודתם של כ-30 איש ביום השיא – יום רביעי האחרון. ביום השיא עבדו כתף אל כתף מנהל המפעל, מנהלת משאבי אנוש במפעל ועובדי קו ייצור עם אנשי מינהלה, ותחת השמש הקופחת התקינו שני שולחנות בפינת ישיבה בחצר המתנ"ס, כולל הצללה. בו זמנית ניקו ופרסו משטח דשא סינטטי באזור בו מתכנסים בני הנוער במתנ"ס.

משחקיית הטף שופצה, נצבעה והותקנו בה מתקני ג'מבורי. ארבעה פרוז'קטורים הותקנו במגרש כדור-הסל שלנו, מה שיאפשר פעילות של ילדי השכונה עד לשעה 10:00 בלילה. המפעל תרם שולחן פינג-פונג למשחקי הילדים והנוער, שולחנות וכיסאות למועדון הנוער, מתקן תמי 4 למועדון הנוער. עובדות ועובדים השקיעו שעות רבות לסיוד, צביעת הכניסה, תיקון וצביעת המעקות.

בסיום הפעילות ערכנו ישיבת סיכום בהשתתפות חיים אלהרר – השוטר הקהילתי, אסנת רווה – מנהלת תכנית עיר ללא אלימות בעירייה, מנכ"ל רשת המתנ"סים בנצרת עילית – מר דני ויצמן, מובילי קבוצות השין-שינים שלנו ותושבים שהזדמנו למקום. ריטה, אם לשני ילדים המשתתפים בפעילויות המתנ"ס, ציינה שמאז שילדיה הצטרפו לפעילויות, עד שהיא חוזרת בערב מהעבודה, היא רגועה כי היא יודעת איפה נמצאים הילדים, מה הם עושים, ושמדריכים מקצועיים מטפלים היטב בילדיה. נציגות קבוצת המבשלות הפועלות במתנ"ס גורדון בהתנדבות, סיפרו על עבודת ההתנדבות שלהן במתנ"ס גורדון ובשכונה.

מסתבר כי לא פחות מ-100 מעובדי המפעל מתגוררים למעשה בנצרת-עילית ורובם הגדול בשכונה הדרומית, שבמרכזה מתנ"ס גורדון. עובדת המפעל סיפרה שכשהגיעה ארצה בשנת 1997 היא עשתה אולפן ראשון במבנה של מתנ"ס גורדון. הילדים למדו כאן וכל המשפחה התאקלמה יפה מאוד בנצרת עילית. היא הופתעה מאוד ממראה המתנ"ס, כי היא זכרה את המבנה המוזנח, שבו רכשה את המילים הראשונות בעברית.

אני מקווה שעכשיו, לאחר שהעובדים היו כאן כמתנדבים, הם ישובו אלינו גם לפעילויות בהמשך השנה. כבר עכשיו מתוכנן טורניר כדורסל בין עובדי המפעל ובני הנוער הפעילים בגורדון".

איריס, מנהלת משאבי אנוש, "מאמינה שיום רביעי האחרון בו השתתפו למעלה מ-25 מעובדי המפעל ובהם עובדי קו ייצור, אנשי מינהלה וכמובן מנהל המפעל עצמו, היה אירוע שייחרט בתודעת העובדים ובוודאי יעודד המשך של שיתוף פעולה בין מפעל שטראוס למתנ"ס גורדון. אנחנו פגשנו ילדים ומבוגרים, שסיפרו לנו בהתלהבות על מתנ"ס גורדון. ששיבחו את העבודה הקהילתית בהובלתה של ילנה בשכונה, ושהודו לנו בחום על שהפשלנו שרוולים ויצאנו מהמפעל לעשות את המעשים הטובים שלנו במו ידינו. אנחנו, כמובן, נצטרך לשבת ולחשוב על איך ניתן ליצור המשכיות של שיתוף פעולה".

כל המשתתפים בפרוייקט גורדון-שטראוס מסכמים את המפגש כאירוע מתוק, שמשאיר חשק לעוד.