דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

קייץ חם מאוד

כותרת משנה:
 
 
תאריך:21/08/2014
מס גיליון:398
בקייץ החם הזה, נעשו ונעשים המון פעילויות התנדבות אישיות, פרטיות, מאורגנות, וממוסדות. כולן ראויות לצל"ש ולפחות לאיזכור בתקכורת. אשמח מאוד לקבל סיפורים אלה ולהביאם לידיעת הציבור. כי הסיפורים ראויים להישמע והציבור ראוי שידע על העשייה המופלאה הזו.
הפעם הזרקור מופנה לעתיד הקרוב. עוד מעט יגיעו אלינו החגים – כי החגים תמיד מגיעים במועדם, ועמם התכניות והאירועים המרגשים המתוכננים ע"י רבים וטובים בעירנו.
 
אגף הקליטה ובית התרבויות לבון
"עד שהתחלתי לעבוד באגף הקליטה, לא ידעתי את היקף הפעילות של קבוצת העובדים הנפלאה של האגף", אומרת תניא מקרוב, מנהלת אגף הקליטה, וממשיכה "אני רואה שליחות בפעילות של אגף הקליטה. כאן נעשית פעילות אמיתית של חיבור עולמות, של עולים מארבעת כנפות תבל עם וותיקים מושרשים בנצרת עילית. המטרה היא לעשות אינטגרציה הלכה למעשה. ומטרה זו מושגת בעשייה היום יומית של הצוות המדהים שלי". אגף הקליטה בעירייה, בראשותה של תניא מקרוב הנמרצת, יוצא בימים אלה ברשימה מרשימה של פעילויות לחודשים הקרובים, וביניהן:
פרוייקט "נזכור לעד" – תיעוד זכרונות ניצולי שואה בקליפים ובסרטונים קצרים. לדה איסקייב ותניא מרוז מסכמות בימים אלה את רשימת הניצולים תושבי נצרת עילית. צוות מקצועי בגיבוי 'יד ושם' יתעד את זכרונותיהם. אם אתם או שידוע לכם על אנשים שמסוגלים לספר מתוך נסיונם האישי בימי מלחמת העולם השניה אנא התקשרו ללדה או תניא בטלפון 04-6478972 והשאירו פרטי התקשרות עמכם. בכך תסייעו לשימור הזיכרון הלאומי והפרטי לגבי תקופה זו.
מחזירים את בוג'ה לקבל את השבת בנצרת עילית. אגף הקליטה הרים את הכפפה והחליט על החזרת הפעילות של קבלת שבת קהילתית ע"י האחד והיחיד: בוג'ה. בוג'ה – בנימין יוגב – איש העמק מדביק בהתלהבותו את קהל שומעיו לאהבת ארץ התנ"ך וההתחדשות היהודית-ציונית.
קבלות השבת בניהולו של בוג'ה יתקיימו אחת לשבועיים, החל ביום שישי 12.9.14 בשעה 16:00 בבית התרבויות לבון. להחזרתו של בוג'ה שותפים רבים וטובים ובראשם סשה וייסמן האמן של בית הקהילות והמתנדב יורם קוקוי. נא לרשום לפניכם את התאריך ולהגיע לקבלת שבת ייחודית אמיתית. פרטים נוספים אצל סשה וייסמן ובאגף הקליטה טל. 04-6478906.
עונת המופעים "על פסגות הגליל" תיפתח ב-18/9/14 בברקוביץ עם הופעת הלהקה הייצוגית של המדינה "הורה ישראל". זה הוא מופע מרגש של מחול ושירה והווי ישראלי עכשוי במיטבו. במחיר מצחיק של 50 שח' למופע או 150 ₪ למינוי של ארבעה תוכלו לחזות במופעי תרבות מהמעולים ביותר על במת ברקוביץ. הכרטיסים הולכים ואוזלים במהירות. אז מהרו ושריינו לעצמכם שעות של הנאה צרופה כאן בנצרת עילית.
"פתחנו לפני כשנה את בית התרבויות לבון המחודש", אומרת תניא מקרוב, "במטרה שיהווה בית לבאים בשעריו". "בית התרבויות לבון הוא מקום התכנסותם של קבוצות עניין שונות המגיעות לפעילויות תרבות והעשרה" מוסיף האמן המחונן סשה וייסמן.
"אנחנו מקבלים בשמחה את קבוצת קבלת שבת של בוג'ה, ואנחנו פותחים את המבנה לטובת הציבור הרחב בחגי תשרי תשכ"ה, הבאים עלינו לטובה. את תפילות ראש השנה ויום כיפור ינהל הפעם הרב שמשון הלפרין, אישיות רבת פעלים בעירנו.
בית לבון פועל בימים א'-ה בשעות 8:00-13:00 ו-16:00-20:00. ברשימה מקוצרת של פעילויות הבית יש לציין: אולפנים ללימוד השפה העברית, ללימודי יהדות, עברית תעסוקתית, קבוצת ריקודים קווקזיים, ציור, ריקודים סלוניים, "מקהלת התקווה" של וטרנים, "פרוייקט ארצנו" לחובבי ארץ ישראל והתנ"ך בהובלת סמיון שניידר, מועדוני שירה וספרות גם בעברית, בספרדית וברוסית ועוד. כאן המקום לציין שחלק נכבד מפעילויות אלה ופעילויות נוספות מתבצע ע"י אומנים ואמנים עולים חדשים, שהנחיית הקבוצות היא עבורם העברת מומחיותם הספציפית למשתתפי הפעילויות וכן תעסוקה עבורם עד להתבססותם בארץ."
"ויש להוסיף ולציין את פרוייקט 'חלונות לבון' של סשה וייסמן," מציינת תניא מקרוב מנהלת אגף הקליטה. "סשה וייסמן, מצליח להביא לנצרת עילית ולמופעי "על פסגות הגליל" גם תערוכות שמוצגות במיטב המוזיאונים העולמיים. בנוסף לפעילותו זו, סשה מקיים תערוכה של תמונות על חלונות לבון הפונה לרחוב – לציבור בכלל. התערוכות מתחלפות וכך מאפשרות לחולפים על פניה להתודע לאירועים, לאנשים ולחוויות שעושים את נצרת עילית לעיר מופלאה".
בית התרבויות לבון – בואו ביחד, להכיר פעילויות תרבות מיוחדות אצלינו בבית, אצלינו בנצרת-עילית.
 
פסטיבל חיפה מארח את 'סיפורי מזוודות' שלנו
מרסלו קליינר, מרכז תחום אוכלוסיות מיוחדות ברשת המתנ"סים הקהילתית מספר בגאווה כי "פסטיבל חיפה לתיאטרון קהילתי שיתקיים באוקטובר, קיבל את הצגת התיאטרון הקהילתי המשולב שלנו "סיפורי מזוודות". ההצגה בבימויו של אדו קאופמן מבוצעת ע"י קבוצת שחקנים מעורבת של שחקנים בעלי נכויות כאלה ואחרות. "כולנו בעלי נכויות מסויימות. עצם העיסוק במשחק הוא שריטה מסויימת," אומר מרסלו. הצגת הבכורה תיערך באולם אשכול פייס ב-16/9/2014 בשעה 19:30. מספר המקומות מוגבל. אז מהרו לרכוש כרטיסים.
המופע "סיפורי מזוודות" במסגרת פסטיבת חיפה לתיאטרון קהילתי ייערך ב-13/10/14 בנוה-יוסף באולם 'מינוס 4' בשעה 15:00. מרסלו קליינר ישמח לתמיכת הציבור של נצרת-עילית בהגעה להופעה זו ובתרומות שיאפשרו ללהקת השחקנים להגיע בנוחות להופעה.

ברקוביץ' – זה תרבות
עדי האס, מנהלת תחום 'תרבות' ברשת המתנ"סים בעיר, עסוקה בימים אלה בהכנות לפתיחת עונת התיאטרון תשע"ה ב-21/10/14. הרשמת המינויים בעיצומה וכדאי מאוד להזדרז ולרכוש את המינוי. "השתדלנו להביא הפעם ממיטב הרפרטואר והמגוון של התיאטרון הישראלי. נצרת עילית ורשת המתנסים מובילים פעילות תרבותית מעולה של מוסיקה, בלט, ומחול", אומרת עדי האס. "אני ערה לצרכי תרבות גבוהים, שאין ביכולתנו לספק, משום שהם נערכים באולמות קבועים. מדובר בהצגות של הבימה, הקאמרי ועוד שאינן יוצאות מתחומיהן ואינן מגיעות לפריפריה, מדובר גם בהופעות בלט, קונצרטים של הפילהרמונית, הצגות אופרה. אני שוקלת הקמת ועדת רפרטואר התנדבותית שתיטול על עצמה בחינת המלצות על מופעים, בדיקת עלויות כולל הסעות, וסיוע בביצוע של הבאת תושבי העיר למופעים המומלצים. אשמח לקבל חוות דעת בנושא זה."
 
שישי-ם בכיף - מועדון הנשים שישי-ם בכיף מתחיל את שנת הפעילות תשע"ה ביום שישי 15/9/14 בשעה 9:30 במרכז יום תירוש. את מחזור המפגשים הראשון לשנה זו תפתח הזמרת המרגשת רונית אופיר. מועדון הנשים הוותיק בניהולה של מדי בייר, מתכנס אחת לשבועיים למפגשים חוויתיים של שיח, הרצאה, מופע. המפגשים נערכים סביב שולחנות ערוכים לנשנוש קל של בוקר שישי-נשיי באווירה חמה ומלבבת ומאוד מיוחדת. המועדון הפך, ברבות השנים, לאבן יסוד בנופה של העיר ולבית עבור חברות שישי-ם בכיף.
המועדון מקבל חברות חדשות. יש להגיע בזמן ו... ליהנות בכיף !!
 
גימלאי ההסתדרות
יוסי דוד, יו"ד הסתדרות הגימלאים בנצרת עילית שואל: "למה לשבת בבית ולשמוע כל הזמן חדשות?" ומשיב" "אצלינו במועדון גימלאי ההסתדרות, נפגשים הגימלאים על כוס קפה לומדים שפות, לומדים ציור ועבודות יד. לכל הפעילויות ניתן להצטרף תמיד. יש מקום יש לכל מי שרוצה!
מדברים וגם משנים תפיסות עולם. בנוסף לטיולים ואוכל יש הרצאות בנושאים חשובים לציבור בכלל ולגימלאים בפרט כמו: המפגש עם נציג חברת מגדל בנושא החשוב גורל הביטוח הסיעודי הקולקטיבי שמסתיים בסוף השנה.
נופים וטיולים:
כרגע מתבצעות הרשמות לנופש בסיציליה, בים המלח, ובאילת במלון קראון פלזה על הים חצי פנסיון.
מסיבת ראש השנה תשע"ה
אנו עורכים ערב ריקודים באולם סגנון, שבבנין מועצת הפועלים, ב- 3/9/14 בשולחנות של 10 איש, עלות כניסה 95 לחבר הסתדרות 115 ללא חבר. יהיו ארוחת ערב קלה, שתייה, הופעת להקת המקום בסיגנונות השונים והמוסיקה של כל הזמנים ורקדנית הבטן ''טל לביא'' מבכירות הפרפורמריות בתחום בארץ.
החלה מכירת הכרטיסים. מספר המקומות מוגבל כל הקודם זוכה. כרטיסם ניתן להשיג אצל שולה מגל, יוסי דוד, ומשה כהן ובמשרד הגמלאים במועצת הפועלים 0522792112
 
הפנינג גיבוש
גיבוש בקאנטריגיבוש בקאנטריב-19/8/14 התארחו אנשי אוכלוסיות מיוחדות, אותם מטפחת אשת אגף הרווחה תמי בן-חמו יחד עם מרסלו קליינר ושוש קידר בהפנינג של גיבוש עם בוגרי קורס מנהיגות קהילתית שליד מתנ"ס גורדון ובית מוטב יחדיו, בניהולה של ילנה וייסמן.
המפגש נערך בסימן של כולנו יחד מקיימים את הבית שלנו. היה כיף להשתכשך במימיה הקרירים של בריכת הקאונטרי, ליהנות מהררי צמר הגפן המתוק, ומהשירים השמחים שליוו את המפגש הבלתי אמצעי.
 
 
 וכל זה עוד לפני הרמות הכוסית לקראת תשע"ה שתבוא עלינו לטובה...