דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

הקסם הנשיי והבחירות בנצרת עילית

תאריך:05/03/2015
מס גיליון:425
מאת: מרים ק.
הקסם הנשיי
לכל מי שתהה: יש קסם נשיי - ובית התרבויות לבון חשף את פורמולת הקסם הנשיי של נשות נצרת-עילית. בערב חווייתי, סביב שולחנות ערוכים באלגנטיות בצבעי וורוד – אפרסק – אדום וגם ירוק להדגשת הרעננות, התכנסו למעלה מ-120 נשים מטופחות להפליא, חגיגיות ובעיקר נרגשות.
הפורמולה המנצחת היא: שילוב של מודעות עצמית פלוס ידע בסודות האיפור ו/או חברה קוסמטיקאית טובה + השכלה רחבה בתחום האופנה ויכולת וירטואוזית ללהט בין תכשיטים, צעיפים, עקבים גבוהים וכמובן מלתחת בגדים המתאימה כמעט מעצמה לכל אירוע בחיי האשה. זה המקום להרגיע על מי שאומר שזו פורמולה של מעצבי שיער ואופנה – מופע תצוגת האופנה שנערכה בערב החגיגי ב-3/3/15 בבית התרבויות לבון – מוכיח כי אכן מדובר בפורמולה מוכחת. כל הדוגמניות היו נשות העיר, שאנו מכירים ביום יום. נשים שאולי ירחוני האופנה לא יתחרו על יכולותיהן בתחום הדוגמנות. אבל, בערב הזה הן טופפו על המסלול כאילו הגיעו לכאן היישר מתצוגת אופנה ברומא, פריז או לונדון.
נרגשת במיוחד בערב החוויתי בלבון הייתה קבוצת נשים מדהימה שחגגה במעמד זה סיום קורס יזמות עסקית לנשים. מחלקת הקליטה בניהולה של תניא מקרוב ובית התרבויות לבון החליטו לקיים את קורס היזמות העיסקית לנשים לאור העובדה שיותר ויותר נשים מחליטות לקחת את גורלן בידיהן ולהקים עסק. כמו כל היזמים העומדים בפני פתיחת עסק, גם הן מתלבטות בשאלות רבות הנובעות מהעדר התמחות לנשים בהכשרה ניהולית-עיסקית, דימוי עצמי ירוד בכל הקשור להישגיות בתחום העיסקי, חוסר ידע מעשי בניהול פיננסי וטכנולוגי, קונפליקט בין הבית לקריירה, ועוד עשרות נושאים המעכבים נשים מלפרוץ את תקרת הזכוכית.
קבוצת הנשים המופלאה שסיימה זה עתה את קורס יזמות עסקית בלבון, צריכה עכשיו להוכיח כי הן מטמיעות את ההכשרה הרחבה המפורטת בתעודות שקיבלו.
מה שהן לא צריכות להוכיח זה שהקורס תרם רבות לחיזוק הביטחון העצמי שלהן - המרכיב העיקרי בפורמולת הקסם הנשיי, והערך המוסף של תצוגת האופנה המקורית כמו כל הערב החוויתי שתוכנן והופק על ידן.
ברכות לבוגרות קורס יזמות עסקית לנשים 2015 בנצרת עילית.
 
יום הבוחר מתקרב
הבחירות הכלליות יתקיימו ב-17/3/15. זהו יום חג לדמוקרטיה הישראלית. יום חגיגי במיוחד לאזרחים הצעירים שזו להם ההתנסות הראשונה בחייהם בבחירות.
מטבע הדברים שבבחירות משתתפות רשימות שונות בעלות עמדות והשקפות שונות – ואפילו מנוגדות - לגבי הדרך הנכונה לנהל את המדינה בקדנציה הבאה. יש להניח שיש דעות ורעיונות המובעים במערכת הבחירות, שוודאי אינן מקובלות על קבוצה זו או אחרת. אבל, במערכת דמוקרטית יש מקום להבעת דעות ונקיטת עמדות זרות ככל שיהיו. זו הדמוקרטיה בה אנו מתגאים.
יתרה מזאת, כבר מרגע היוודע תוצאות הבחירות מתחילות המפלגות במו"מ קואליציוני, בו הן יוותרו זו לזו על עמדות, יעגלו פינות והכל במטרה להקים ממשלה קואליציונית בישראל. כי הדמוקרטיה שלנו היא דמוקרטיה קואליציונית.
כיצד יכול האזרח להשפיע על תוצאות הבחירות? ראשית ע"י הטמעת רעיון הדמוקרטיה הקואליציונית, שפירושה: הבעת תמיכה פוליטית אקטיבית אך ורק מאחורי הפרגוד בקלפי. אם רוצים להיות מעורבים יותר, אפשר כמובן להתנדב לסייע למפלגה בחלוקת פליירים, הדבקת מודעות בחירות על פי החוק, וסיוע אדמיניסטרטיבי במטות הבחירות.
לא לשכוח: גם ביום שאחרי הבחירות, כולנו רוצים להמשיך לאהוב את העיר שלנו.