דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

גשמי ברכה בהתנדבות

תאריך:19/02/2015
מס גיליון:423
מאת: מרים ק.
שנת ההתנדבות
מנכ"ל העיריה, עו"ד ערן בר-רבי, הכריז על שנת 2015 כשנת ההתנדבות בנצרת עילית. מנכ"ל העיריה החליט על הקמת פורום התנדבות בהובלת צוות מצומצם ובו ליאורה לורי - מנהלת אגף הרווחה בעיריה, מירי שטיצקי – רכזת המתנדבים בעיריה, ונציגי אגפי החינוך והקליטה, ובהשתתפותו הפעילה של המנכ"ל.
במפגש הפורום שהתקיים ב-17/2/15 הבהיר עו"ד בר-רבי כי "תפקיד הצוות יהיה למנף את נושא ההתנדבות בקהילה בשעת חירום כמו גם בשיגרה. להתנדבות בקהילה יש מסר משמעותי של חיבור המתנדב לקהילה בעצמו ובמעגל הקרוב לו. ההתנדבות מחזקת את החוסן האישי של העוסקים במלאכה ושל הקהילה ותורמת ומסייעת להעמקת ההזדהות החברתית של המתנדבים ושל מוטבי ההתנדבות עם הקהילה. זה הוא מעגל התחברות הדדי שכל העוסקים בו יוצאים וידם על העליונה".
מירי שטיצקי פרטה חלק מפעילויות ההתנדבות המקודמות במערכת החינוך כמו: תעודת הבגרות החברתית, שהשנה – השנה השלישית להפעלת הפיילוט, כבר מקיף את כלל התלמידים בבתי הספר התיכוניים בעיר ופעילות מערכת "ידיד לחינוך" בבתי הספר היסודיים.
מירי שטיצקי וליאורה לורי שיבחו את נכונות המנכ"ל לסייע בקידום נושא ההתנדבות בעיר והבטיחו עזרתן הפעילה להצלחת פורום ההתנדבות העירוני.
 
תודה והערכה למתנדבי מערכת הבחירות
מערכת הבחירות הנלהבת המתרחשת במדינה, אינה פוסחת, כמובן, על עירנו. עשרות רבות של מתנדבים מכל המפלגות המתמודדות במערכת בחירות 2015 רוקמים פעילויות ואסטרטגיות כיצד לשכנע אזרחים לשים את הפתק ה'נכון' בקלפי ב-17/3/15.
יש לציין כי עד כה, הסערות והברקים הפוקדות ערים אחרות, לא נגעו בעירנו. לא נרשמו שום התקלויות החורגות מגדר הוויכוח הלגיטימי - שטוב שהוא מתקיים בימים אלה. חשוב לציין כאן כי רוב 'פעילי המפלגות' – אם לא כולם, הם מתנדבים שמה שמנחה אותם זה הביטוי הדמוקרטי של חברה בריאה. חברה, שעל אף מגוון הדעות הרחב, הניגודים והוויכוחים, יודעת שלמחרת הבחירות כולנו – מתנדבים ופעילים בתוך כלל התושבים – מתכוונים להמשיך ולקדם את נצרת עילית, מתוך כבוד ושיתוף פעולה.
זה הזמן לומר תודה לכל אותם הפעילים/המתנדבים הטורחים על קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית והמשך קיומה של נצרת-עילית כעיר מעניינת שאנו אוהבים לאהוב.
 
נשף פורים
יוסי דוד, יו"ר פורום גימלאי המרחב בהסתדרות, מארגן נשף פורים ב-4/3/15 באולם "סגנון". נסו את מזלכם, ואולי תצליחו לרכוש כרטיס לנשף. השמועה אומרת שכמעט הכל נמכר.
יום האשה הבינלאומי
מועצת הנשים תחגוג השנה את יום האשה הבינלאומי ב-9/3/15 במתנ"ס ברקוביץ'. נשות העיר בנות כל הגילאים מוזמנות להשתתף באירוע זה, "שהפך כבר למסורת בנצרת עילית", אומרת עירית שחר, יו"ר מועצת הנשים.
יהינ מופע מבוקש, יהיה כיבוד, יהיה שמח. בואו!
 
דרושים מתנדבים
מתנ"ס גורדון מחפש מתנדבים שיסייעו בהפעלת הפרוייקטים המיוחדים לשכונה הדרומית. יש להתקשר ולהשאיר פרטי התקשרות בטלפון: 04-6556074.
מתנ"ס גורדון – בית מוטב יחדיו הוא בית חם לילדי, נערי, ותושבי השכונה. אתם מוזמנים להצטרף למשפחת גורדון.
 
לחץ/י להגדלה
יד שרה
כל המילים שנכתבו וייכתבו על הארגון הנותן מכל הלב יד-שרה אינם מספיקים כדי לתאר באמת את הנתינה והקבלה המתרחשים יום יום בסניף יד-שרה בנצרת עילית. ולכן אנו מפנים מדי פעם זרקור על אחד המתנדבים, בתקווה שהכרות עם מתנדב זה יעורר בכם את הרצון להצטרף לצוות המופלא של מתנדבי יד שרה בנצרת עילית, המנוהל ע"י אדי משה.
הפעם פגשנו את רבקה אברהם. רבקה היא אחת הצבריות בין מתנדבי יד-שרה. ילידת חיפה. נשואה לזאב, פעיל חברתי ומתנדב בתחומים רבים בעיר. לרבקה וזאב בת ושתי נכדות, עליהן גאוותם.
"הגעתי לנצרת עילית בעקבות הבעל", מספרת רבקה. "הכרתי את זאב בחיפה, שם עבד והחלטנו לבנות את ביתנו בנצרת-עילית. עבדתי כמזכירת פס"ח במשרד הפנים בנצרת-עילית.
אני אשה עסוקה למדי: בית, נכדות. כמו כל אחת. בנצרת עילית יש גם המון פעילויות חברתיות לגילנו בהן אני משתתפת: הרצאות הקתדרה, פעילויות מועדון "נצר", "60בכיף". יש הרבה פעילויות.
כשיצאתי לפנסיה, חיפשתי במה להתנדב. ידעתי כמובן שיש סניף של יד-שרה בעיר וגם שיערתי מה עושים מתנדבי יד שרה. אדי אמר 'בואי'. אז באתי. והיום, כבר מעל לתשע שנים שאני פה. אני מתנדבת פעמיים בשבוע. אני מאוד נהנית בהתנדבות זו. זה ממלא אצלי את הצורך לצאת מהבית על מנת לעזור לאנשים במה שאפשר. ביד שרה, כאשר משאילים פריט המסייע לאדם בצורה הבסיסית ביותר, יש סיפוק".