דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

פעילויות לעונה הקרה

תאריך:22/01/2015
מס גיליון:419
מאת: מרים ק.
חברות וחברים, גם בימים קרים אלה יש המון פעילות התנדבותית יפה שמתקיימת בעירנו. הפעם ממליצים על הליכה בריאותית והתנדבות בבית לגדול טוב – פעילויות לגוף ולנשמה.

דרושים מתנדבים לבית לגדול טוב
לאחר הכנות מרובות ושיפוץ מתנ"ס בגנו והתאמתו, החל המפעל הייחודי לילדים בנצרת עילית – בית לגדול טוב, בפעילות המיועדת לקטנטנים. בבית לגדול טוב מתקיימים חוגי העשרה לילדים והורים בגיל הצעיר. בזמנים אלה, יש צורך מיוחד להתחיל בהכנת הילדים לחיים במדינתנו התוססת. ולא רק הילדים, אלא המשפחה כולה כיחידה מתפתחת מוזמנת להיעזר ע"י המדריכים המקצועיים בשלל החוגים המוצעים בבית לגדול טוב.
מרינה אברמוב, מנהלת פרוייקט "בית לגדול טוב", מספרת כי "אנחנו, בבית לגדול טוב, מעוניינים לספק תוכניות גם לילדים והוריהם, שאין באפשרותם להשתתף בחוגים. אנחנו פותחים את הבית בימי ראשון, שני ורביעי בין השעות 17:00 ל-18:45 לגלישה חופשית במועדון המחשבים שלנו. במועדון עומדים לרשות הקטנטנים מחשבים ושולחנות עבודה המותאמים במיוחד לעבודה משותפת של הורים וילדים. מדריכה מקצועית תענה לשאלות ההורים ותסייע להם במציאת הפעילויות המתאימות במיוחד לילד ולהוריו.
בימי ראשון בין 17:30 ל 18:15 יש שעת סיפור לטקנטנים. לפעילות זו דרושות מתנדבות.
בית לגדול טוב מחפש מתנדבות ל"שעת סיפור" – הקראת סיפורים לילדים, מתנדבות למשחקייה, ומתנדבות למגוון פעילויות לאמהות ותינוקות המתקיימות בבית בין השעות 9:00 ל-12:00 בבוקר.
מרינה אברמוב, מנהלת הבית, מסבירה: "בית לגדול טוב מקבל בשמחה מתנדבות שאוהבות לעבוד עם קטנטנים ואמהותיהם. כן, בדרך כלל הילדים מגיעים לבית עם האמהות. המתנדבות ייהנו מעבודה בסביבה תומכת ליד צוות מקצועי שהוכשר במיוחד לעבודה מיוחדת ב"בית לגדול טוב".
מתנדבות מתבקשות להתקשר למרינה אברמוב או למרים קורקין בטלפון של המתנ"ס 04-6467468.
טפסים ויצירת קשר להגשת מועמדות להתנדבות ניתן לקבל אצל מרים קורקין במתנ"ס ברקוביץ בימי ראשון בין השעות 14:00 ל-19:00 או בטלפון 052-3577225.
 
 
הליכה בריאותית מחממת
סווטה שלייב, מקדמת הבריאות העירונית וקטי פוגל, רכזת הליכה בריאותית, החלו בהפעלת פרוייקט "הולכים בשביל הבריאות!"
סווטה המדהימה, מספרת: "מדובר ב פרויקט עירוני חדש מקדם בריאות וספורט שיצא לדרך בנצרת עילית.
זה מועדון הליכה מונחית בשיתוף מרכז קהילתי גורדון – בית מוטב יחדיו, בהנהלת ילנה וויסמן. הפרויקט מיועד לקהילה הרחבה ומטרתו להעלות מודעות לביצוע פעילות גופנית הכי פשוטה ונגישה, וכך לעודד הרגלי הליכה. כמו כן, ההליכה הקהילתית תורמת להגברת השייכות לקהילה, חיבור בין דורי, לגיבוש תושבי השכונה, חיבור למקום המגורים, ובכך גורמת להעצמת תושבים וכמובן, בריאותם.
במפגש הראשון אשר התקיים בתאריך 13.1.15, למרות הקור ומזג האוויר החורפי, הגיעו כ-25 משתתפים מכל הגילאים - ילדים, הורים וסבים. גם בחורף פעילות גופנית אפשרית ונגישה!
הרעיון מאחורי "מועדון הליכה קהילתית" - התושבים של השכונה יובילו את ההליכה בקבוצות. בשלב ההתחלתי, תתקיים ההליכה אחת לשבוע, בהמשך אחת לשבועיים, ולבסוף, אחת לחודש כאירוע שיא. בין המפגשים המדריך יתן משימות קבוצתיות לביצוע, אשר ייבדקו במפגש הבא. בנוסף, המאמן ידריך את המשתתפים כיצד להנחות ולהוביל את הקבוצה כאשר הוא לא נמצא, ובשלבים הדרגתיים יעביר את כל האחריות על הובלת ההליכה והקבוצה לידי המשתתפים.
במהלך ההליכה ישולבו תרגילי כושר, גמישות, נשימות, יובאו הסברים על בחירת נעליים מתאימות להליכה ואספקטים גופניים נוספים. ההליכה תתבצע אחת לשבוע למשך שעה במסלולים שיקבעו מראש".
כולם מוזמנים להצטרף , לשתף במידע, להפיץ לחברים, שכנים ובני משפחה ו ל ל כ ת
המפגש הקרוב בתאריך : 20.1.14 בשעה 16:00. נפגשים במגרש "גורדון".
פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפונים: 054-7994349. 04-6566074

כולנו הולכים בשביל בריאותנו.