דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

חנוכה והתנדבות

תאריך:25/12/2014
מס גיליון:415
מאת: מרים ק.
מנהג עשו לנו פרנסי העיר להתחיל את חגיגות יום ההולדת של נצרת עילית בחנוכה. יש הטוענים שההחלטה על הקמת העיר נפלה בעצם ימי החג. אחרים מספרים שהנחת אבן הפינה הראשונה לבנין ב"קרית הגליל" – כך אמורה הייתה להיקרא העיר – ארעה בדיוק בנר ראשון של חנוכה. ועוד אחרים מסבירים בשכנוע כי כפי שחונכים בית, הרי וודאי שחנכו את נצרת עילית בחנוכה. אבל אין חולק על כך, שחנוכה קשורה בתודעת פרנסי העיר כחגם של המתנדבים. הזדמנות להוקיר תודה למאות המתנדבים העושים עבודתם בנאמנות לטובת כלל הציבור.
השנה קיבלתי את אות ההוקרה החשוב הזה בטקס מרגש שהתקיים בברקוביץ. ראש העיר - מר אלכס גדלקין, מנהלת אגף הרווחה – גב' ליאורה לורי, כבוד רב העיר – הרב הרצל, רכזת המתנדבים העירונית – גב' מירי שטיצקי, גב' שוש קידר – יו"ר קהילה נגישה בירכה בשם המתנדבים – כולם דיברו בשבח המתנדבים וההתנדבות, וקישרו ברוב טעם את אור נרות החנוכיה לערכי ההתנדבות והמתנדבים. כאן המקום להודות, שלמעשה תעודת ההוקרה היא עבור פועלכם אתם – המתנדבים. עבודתכם ראויה לכל התשבחות שהורעפו עליכם בערב זה. אני רק כותבת על פועלכם המדהים.
כל זה בלי להמעיט מחשיבות עבודתם של עובדי הציבור בעיר, ושל מוסדות ציבוריים וכמו-ציבוריים המעסיקים מתנדבים. אלה הנעזרים בידע ובניסיון החיים שהמתנדב המבוגר תורם להגדלת ההון האנושי של ציבור העובדים השכירים. חשוב לציין שעובדים אלה הם אלה שמחבקים בחום חלק ניכר ממתנדבי העיר הצעירים שמתחילים בפעילותם ההתנדבותית במסגרות פרוייקטים של מחוייבות אישית, ולרוב ממשיכים בהתנדבות גם לאחר שסיימו את מחוייבותם. צעירים אלה, יעשירו בבוא היום את עירנו בהיותם אזרחים בעלי תודעה אזרחית מפותחת יותר.
הופעת ה- VocaPeople חיזקה את תחושת השמחה בסדרת שירים המחברים בין אנשים שונים, בני גיל שונה, יוצאי מאה ועשרים מדינות מוצא ושפת-אם. הופעה מרשימה של אנשים בעלי צבע עור אחר, אך עם מסר ברור: המוסיקה היא השפה המבחינה אותנו, האנשים מכל יצור אחר על פני האדמה. כפי שהעשייה ההתנדבותית מבחינה אותנו, ממקומות אחרים.
 
פתיחת בית לגדול בו
בפתיחה הרשמית של "בית לגדול טוב" (מתנ"ס בגנו) נערכה באחד מימות החנוכה. רב העיר – הרב הרצל, בירך וגם הדליק נרות, ראש העיר – אלכס גדלקין ליווה את מרינה אברמוב - מנהלת הבית, שהפנתה את תשומת לב תושבי השכונה לפינות החמד השונות שהותקנו בבית לטובת הגיל הרך.
"בית לגדול טוב", מסבירה מרינה "הוא מיזם חברתי לטיפוח קהילתי של הורים וילדיהם מההריון ועד לגיל שש. את שטח המתנ"ס חילקנו לתחומי פעילויות של הורים וילדים במרחבים: גימבורי עם פעילויות כמו הפי-קידס, מוסיוגה, חיוכים וחיבוקים ועוד; מחשבים עם גלישה חופשית; חוגים כמו ריטמוסיקה, מוצרט הקטן, חוזרים לגזרה אחרי לידה ועוד; משחקיה עם סיפורי סבתא, משפחות משחקות, קסם המספרים ועוד; והורים. כן. ב-4/1/14 אנחנו פותחים שתי קבוצות הורים 'אמהות ביחד' ו-'להיות אמא'".
כל מי שמבקר בבית לגדול טוב, רוצה לחזור לגיל המתאים: מלידה ועד גיל שש. או לפחות להיות הורה לילדים בגיל זה.
פרטים נוספים ומדוייקים יותר ניתן לקבל בבית לגדול טוב, רח' אורה 2א, טל: 04-6563990 ובמזכירות רשת המרכזים הקהילתיים בברקוביץ.