דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

איזו פריחה נהדרת!

תאריך:18/12/2014
מס גיליון:414
מאת: מרים ק.
   
​משהו טוב קורה כאן בעיר. והמשהו הזה קשור באנשים. ממש ניתן לחוש בצמיחה והעצמה של אנשים בני גילאים שונים, מוצא ובית גידול תרבותי שונה, השכלה ומצב כלכלי בכל מדרג שניתן להעלות על הדעת. אולי הגשם בעיתו ואולי שעון החורף. בפירוש, נעשים דברים טובים ע"י האנשים הטובים ביותר שניתן למצוא: תושבי נצרת עילית ולמען נצרת עילית. זה המקום לברך על הצמיחה והפריחה המשתלבת בפריחת הרקפות, הנרקיסים והכלניות. ​
 


גורדונט
התקשורת החברתית בנצרת עילית התעשרה השבוע עם עליית האתר גורדונט לרשת הפייס-בוק. את הרעיון הגתה ילנה ויסמן, מנהלת מתנ"ס גורדון ואחראית תחום מתנדבים ברשת המרכזים הקהילתיים בנצרת עילית. מטרת הגיליון האינטרנטי של מתנ"ס גורדון – תכנית מוטב יחדיו היא לספר את קורות המתנ"ס הפועל בשכונה הדרומית. את המערכת מאיישים ש"שינים, עובדי המתנ"ס המעורבים בפעילויות הנוער ומתנדבים.
בגיליון הראשון הופיעו כתבות על הגינה הקהילתית המופעלת בשכונה, על ביה"ס לקראטה והמאמן המופלא שלו, על הופעת להקת הזמר של מתנ"ס גורדון בקפה מוזיקלי, ועל פעילויות המתנ"ס עם ילדי צמי"ד (צרכים מיוחדים). כנסו לקישור: https://drive.google.com/file/d/0B2ThWVOCHibkZEtKNVFHT2p3d3c/view?usp=sharing  ותיהנו גם אתם מהעיצוב, הכתיבה הרצינית, ובעיקר מהרצון להעביר את חוויית מתנ"ס גורדון לציבור, מתוך עיניהם של האנשים העוסקים יום יום בטיפוח מתנ"ס גורדון כבית חם לבאים בשעריו.
החבר'ה האלה לוקחים את הענין ברצינות, וכבר מפיקים את הגיליון השבועי השני ובו כתבות מעניינות על הקורה ב-גורדון ובסביבה.
אז כנסו, קיראו, הגיבו, תלייקו, ושתפו את החברים שלכם.
 
גם לי אכפת מנצרת עילית
בפייס-בוק פועלת גם קבוצת צעירים תחת הכותרת "גם לי אכפת מנצרת עילית". הקבוצה הוקמה לפני פחות משנה וכבר יש לה למעלה מ-840 חברים, כאשר יום יום מצטרפים חברים חדשים. "הקבוצה הוקמה במטרה לאחד ולרתום את תושבי העיר לפעולה, למען העתיד המשותף של כולנו. כדי להעלות את רמת חיינו בעיר, לשנות את מה שניתן כדי שלכולנו יהיה טוב יותר לחיות בנצרת עילית", הצהירו מניחי היסוד של הקבוצה.
אז מה הם עשו בשביל "תושבים למען תושבים"? הרבה מאוד. הם מטיילים בשבילי העיר, מתאהבים בנופיה ובהיסטוריה שלה, וסוחפים אחריהם אנשים נוספים באהבה לעיר המדהימה שלנו. הם מודעים לבעיות הקיימות כאן, אבל טוענים (בשכנוע רב) כי ניתן לפתור את רוב הבעיות בגישה חיובית. הם, על כל פנים, מסרבים להיכנע לשלילה ולאכזבה. הם מעלים בעיות, מעבירים אותם לטיפול בכתובת המתאימה בעירייה, ואינם מרפים עד שהם מקבלים תשובה מספקת. וכן – הם משקיעים המון בלמידה של אזרחות מוניציפאלית בעיר רבת פנים וגוונים שלנו. ועל לימוד זה אפילו זכו בהוקרת ג'וינט ישראל.
אנחנו מצידנו מצדיעים לצעירים אלה, שמוכיחים ביום יום כי הכל זהב, ביחוד הנוער שלנו.
 
יום הגימלאים
ב-16/12/14 נערך יום עיון ודיון לגימלאי ההסתדרות, ע"י יוסי דוד, יו"ר פורום גימלאי המרחב. רב העיר וראש העיר, הדגימו הדלקת נר חנוכה (כיוון שהאירוע נערך לפנה"צ כאשר החג כבר נכנס באוסטרליה, אבל טרם הגיע אלינו), וברכו את הכנס. טלי שיטרית, מנכ"לית העמותה למען הקשיש בנצרת עילית הוסיפה את ברכותיה וברכות עלמ"ה.
מר משה בן-עטר, מנכ"ל המרכז הרעיוני-חינוכי בית ברל, נשא דברים על הפערים הקיימים בחברה הישראלית בכלל ובירושלים בפרט.
ד"ר מנסור זועבי, מנהל הביטוח הלאומי בנצרת-עילית העלה את בעיית הקשישים בעת הזו. לדבריו תהליכי המודרניזציה, גרמו לערעור ערכים תרבותיים-חברתיים שהיו מקובלים עד לפני ארבעה-חמישה עשורים. במערכת שנוצרה, לא נוצרו במקביל ערכים חברתיים המגינים על החלש, הזקן ועל התא המשפחתי שהולך ומצטמצם יחד עם הארכת תוחלת החיים. במצב זה מנסה הייעוץ לקשיש, המנוהל ע"י ד"ר מנסור זועבי לספק את הסיוע המיטבי שהביטוח הלאומי יכול להעניק.
גב' רות אהרון, מנכ"לית העמותה 'גימלאים למען גימלאי ישראל' סיפרה על פעילויות העמותה למימוש זכויות הגימלאים בישראל.
את הכנס חתמה הסטנדאפיסטית המקסימה שרה שמיר שהציגה את החברה הישראלית ובעיות המבוגרים בישראל מנקודת מבט מחוייכת. כי בסיכומו של דבר "הצחוק טוב לבריאות", כדברי יוסי דוד.
למעלה ממאה גימלאיות וגימלאים נהנו מיום דיונים מעניין, ושבו הביתה שבעים (יוסי דוד יודע להאכיל) ועם תובנות על מצב גימלאי ישראל בכלל וגימלאי נצרת-עילית בפרט.
חנוכה – חג האור
כל הנ"ל ממש בערב חג האורות הגדול המכיל שלל פעילויות לכל גיל בנצרת עילית:
חנוכנענע לנוער בחניון מתנ"ס ברקוביץ (18/12/14); מופע תלמידות החוג להתעמלות אמנותית להורים ולילדים בברקוביץ (22/12/14); מופע קרקס ספיראל לילדים (19/12/14); הפנינג חנוכה להכרת בית לגדול טוב לגיל הרך במתנ"ס בגנו (18/12/14); תהלוכת לפידים של הנוער מהקאונטרי לעירייה (16/12/14); מופע הריני שר משירי ג'ו עמר בברקוביץ (17/12/14); לירן דנינו לחיילים ולסטודנטים ולכלל תושבי העיר בברקוביץ (23/12/14); פסטיבל 'בתים מאירים' של תוכנית עולמות לזהות יהודית-ישראלית בבתי פעילים ברחבי העיר בכל יום מימי החנוכה; וכמובן גולת הכותרת של ערב ההצדעה למתנדבים בנצרת עילית בברקוביץ (20/12/14).
כמה סופגניות... והמון המון אור.