דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

דרושים מתנדבים

תאריך:27/11/2014
מס גיליון:411
מאת: מרים ק.

מה תורמים המתנדבים? מתנדבים מעניקים לחברה כישרון, ידע, תובנות, עשייה. המתנדבים פועלים למען שיפור חיי הקהילה, להענקת שירותים ומוצרים שמערכות ציבוריות ופרטיות אינם יכולים לספק. המתנדבים, בעצם התנדבותם, הופכים את כולנו לאנשים טובים יותר, ואת החברה שלנו לחברה בריאה יותר. המשאב החשוב ביותר שהמתנדבים תורמים לחברה הוא משאב הזמן, המנוצל לקידום הערכים החברתיים, שבלעדיהם החברה אינה יכולה להיות החברה בה אנו רוצים.
מה מקבלים המתנדבים? המתנדבים מקבלים את מה שהם מחפשים: שינוי, עניין והעשרה, זהות והזדהות, מפגש חברתי עם אנשים בעלי ערכים דומים ובעלי תחומי התעניינות דומים, תחושת סיפוק של השגת מטרות משותפות להם ולקהילה, פעילות על פי בחירה אישית, חברות ושותפות בקהילה, הערכת הסביבה הקרובה והחברה בכללה. ובעיקר הידיעה שבלעדיהם הדברים לא היו קורים כי הם חלק בלתי נפרד וחשוב בקהילה.
בינינו, לא משנה אם אתה בא לתרום או להיתרם – העיקר, בוא להיות אתנו.
כרגע דרושים מתנדבים בנושאים הבאים:
   אור ירוק – פעילי שטח ופעילי מועדון.
   שי"ל – דוברי/כותבי רוסית.
   מרכז יום לקשיש תירוש – לחלוקת מזון לקשישים מרותקים לביתם.
אתם גם יכולים לבוא עם רעיונות משלכם. בזכות רעיונות כאלה האור ממשיך לחדור לחיינו.
יד שרה
ידוע כי השאלת ציוד רפואי ושיקומי הוא תחום התמחותה של יד-שרה. אבל, ביד שרה שירותים נוספים וביניהם: קו טלפוני ואתר אינטרנטי המציע "מידע מקצועי, עדכני ואמין המסייע לחולים ולבני משפחותיהם ללמוד על מחלתם ולהכיר את דרכי הטיפול בה," מציין אדי משה מנהל סניף יד שרה בנצרת-עילית. קו הטלפון הוא: 02-6444500, כתובת האתר היא: yadsarah.org.il . אדי ממליץ להיעזר במוקדי תקשורת אלה לקבלת "מידע על מחלות גוף ונפש, דרכי טיפול, תרופות, תופעות לוואי, טיפולים אלטרנטיביים ועוד". הוא שנאמר: יד שרה מכל הלב.
לוי-לאוניד רחלין, הוא מתנדב חדש יחסית בסניף יד שרה בנצרת עילית. כבר כמעט שנה שהוא מתגבר את צוות המתנדבים. אחד הערכים המוספים שלאוניד מביא הוא ידיעת השפה הרוסית, בנוסף לאמפטיות הענקית שהוא מביא מהבית. לאוניד עלה ארצה ממולדובה בעלייה של שנות ה-90. מדוע עלה ארצה – כי לא היה טוב במולדובה וגם אין שם סניף של יד-שרה. עשרים ושלוש שנים עבד בבנק הפועלים. ליד שרה הגיע "פשוט היה משעמם לי בבית, לאחר שחליתי ונקבעו לי 100% נכות. מישהו סיפר שמחפשים מתנדבים ביד-שרה. באתי. ראיתי. נכבשתי. גיליתי שאני נהנה להתנדב לעזור לאנשים. מצאתי שגם במצבי אני יכול עדיין לתרום ולבלות מספר שעות בחברת אנשים שכמוני רוצים להושיט יד מסייעת מכל הלב".
לאון רוזנשטיין, עלה ארצה במרץ 1989 מבואנוס איירס. הגיע ישר לנצרת-עילית. "מנחם אריאב ביקר אז בארגנטינה ושכנע אותנו לעלות ארצה. ברור שבחרנו להגיע לנצרת עילית. כאן מצאתי כל מה שאדם צריך בחיים: הנאה, עבודה בכיתן ובפיניציה, דירה, נכדים – הכל.
עם יציאתי לפנסיה, הרגשתי שאני חייב להחזיר תודה לחברה שקיבלה אותי ונתנה לי את כל הטוב הזה. חבר שלי הציע לי את יד-שרה. כבר כמעט 4 שני שאני כאן. כמחסנאי אני גם מדריך את המשאילים בציוד שהם מקבלים. כמובן, שהכי אני נהנה להדריך אמהות וגם אבות שמשאילים משאבות חלב ועריסות לילודים. אבל אני גם מלא סיפוק כאשר שואלי הציוד מחזירים את האביזרים ששאלו ומספרים שהציוד עזר להם".
הוא שנאמר: יד שרה מכל הלב.
 
המאבק הבינלאומי למלחמה באלימות כלפי נשים
במבואה של העיריה מוצגת תערוכה בלתי שגרתית של נשים שחוו אלימות במשפחה. מחלקת הרווחה, בראשותה של ליאורה לורי, מפעילה שירותים שונים המתמודדים עם בעיית האלימות במשפחה בכלל ואלימות כלפי נשים בפרט. אחת הפעילויות היא הבאת נשים להביע את מצבן בראש וראשונה כלפי עצמן. מתן ביטוי כלשהוא למצוקתן, זה צעד הכרחי בשחרורן מכבלי האלימות.
הצבעים השולטים בעבודות הפיסול-ציור הם שחור וחימר של אדמה קשה. ידיים קפוצות, ידיים כבולות, ידיים מכות. עיניים עצומות לקראת המכה המתקרבת. את היצירות מלווים סיפוריהן של הנשים. סיפורים מעוררי צמרמורת. סיפורים המדגישים את אחדות הגורל של נשים בנות זמננו, בנות דתות ואמונות שונות, שהזמן עבורן הוא זמן פציעות.
זו תערוכה כואבת במיוחד. חובה לראות. חובה להבין שאלימות אינה פתרון. חובה לדעת שיש מי שיכול לעזור. הקריאה לעזרה זועקת מכל מיצג. הרצון למצוא את הגשר המעביר את הסובלות מעל התהום האפלה של שגרת האלימות, מצוי תמיד באחת הפינות הרחוקות בכל יצירה, כמעט. נקודת אור זו, היא הכיוון אליו הן מכוונות.
הלוואי ותצלח דרכן.


תערוכת עבודות של נשים שחוו אלימות - בלובי העירייה