דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

מצווה לשמוח

תאריך:20/11/2014
מס גיליון:410
מאת: מרים ק.

כל אדם מאמין, יודע שהמצווה החשובה ביותר לאנושות היא מצוות השמחה. בעירנו יש רבים המקפידים במצווה זו ורבים נוספים שמקפידים גם לשמח את סביבתם. מתנדבים רבים בעיר מסבירים את סיבת התנדבותם בצורך שלהם לקיים מצווה זו במסגרת פעילותם ההתנדבותית.
עולמות חוגגת עשור
תכנית עולמות הפועלת ברשת המרכזים הקהילתים בעיר חוגגת כבר עשור לפעילותה. חגיגת העשור תימשך שבוע ימים, במטרה להגיע לכל האוכלוסיות הנהנים כבר עשר שנים מפעילויות עולמות – זהות יהודית ישראלית בנצרת עילית. בין הפעילויות קבלת שבת ופעילויות בבתי הספר, סיורים בעיר בהדרכת וותיקים בעיר, פעילויות לנוער ובתנועות הנוער הפועלות בעיר, וגולת הכותרת שתי פעילויות מרגשות במיוחד:
ב-25/11/14 חגיגת עשור לפעילי עולמות בכל הזמנים, שתכלול מפגש מרגש של פעילים במתנ"ס ברקוביץ. – פעילי עולמות שטרם קיבלו הזמנה מתבקשים להתקשר לדינה, רוזליה או נעמה במתנ"ס ולקבל את ההזמנה.
וב-כט' בנובמבר (29/11/14) – אירוע מתגלגל משעות אחר הצהריים ועד הערב המתחיל בהפנינג משפחות ומסתיים בהרקדה ציונית באולם קשת.
יהיה שמיייח !
 
מועצת הנשים מציינת די לאלימות כלפי נשים
מועצת הנשים, בראשותה של עירית שחר, אומרת לא לאלימות נגד נשים בשורה של אירועים:
1. ב- 27/11/2014 יערך יום עיון לאנשי מקצוע "כלא ללא סורגים" –הדן בסיבות להישארותן של נשים במערכת יחסים אלימה. יום העיון ייערך באשכול פיס אלון בין השעות 09:30 – 15:00. הכניסה היא בחינם אך נדרשת הרשמה מוקדמת: במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בטלפונים – 04-6057428 או 04-6057432.
2. ב- 28/11/2014 ניסע לסרט "גט" המוקרן בבתי הקולנוע בקריון, לפני הסרט תוגש ארוחת בוקר. היציאה מבית העירייה ב- 08:30 בבוקר, חזרה משוערת ב- 14:30. המחיר לסרט+הסעה+ארוחת הבוקר 40 ₪.
3. ב- 07/12/2014 נצפה בהצגה "אחותי" - עדות חושפנית ורגישה על אהבה בין ילדים הנקרעים בתוך מעגל האלימות במשפחה. ההצגה תיערך באשכול פיס אלון בשעה 19:00, השתתפות סמלית בסך 20 ₪.
( המחיר לסרט + ההצגה 50 ₪ בלבד )
כרטיסים ניתן לרכוש:
אלכסנדרה אדלר – 052-3577255
ברכה ברוב – 052-2853874.
 
תירוש מצדיעה לעדה הרומנית
במסגרת יום עדות בישראל, שהנהיגה מעיין איטקס-נאמן, מנהלת מרכז יום תירוש, נערך כל חודש יום המוקדש לעדה מסויימת בישראל. השבוע חגגו שם את העדה הרומנית.
מה היה שם? מנהגים רומניים, מאכלים רומניים, תלבושות רומניות, והרבה רומנים, יען כי ביום עדות נהוג להזדהות בהתאם. ויוריקה לייבוביץ, המתנדבת גם במרכז יום תירוש, הרקידה את החוגגים.
בטוח - שמחה כזו, אפילו ברומניה לא נראתה.
 
אמנות בברקוביץ'
סשה וייסמן, החליט לשמח את באי מתנ"ס ברקוביץ' ובכל הזדמנות מציג תחומים שונים של עבודות אמנות בפואייה של ההיכל.
הפעם הוא מציג תערוכת קריקטורות של האמן סרגיי סיצ'נקו. סרגיי סיצ'נקו מאמני הקריקטורה הבולטים בעולם, מייצג את ישראל בתערוכות רבות ברחבי העולם ואף זכה בפרסים בתחרויות הקריקטורה היוקרתיות ביותר בעולם.
וגם תערוכת איורים לספרים מפורסמים של האמן וולף בולבה. וולף בולבה אייר מעל ל-100 ספרי ילדים של גדולי הסופרים הישראליים: לאה גולדברג, סמי מיכאלי, שלומית כהן- אסיף, אברהם קנטור, מירה מאיר שלמה אבס ועוד.
אז כשאתם מגיעים להצגת מינויים בברקוביץ או סתם נמצאים בסביבה, קחו כמה דקות של הנאה צרופה וטיילו בין התמונות המוצגות. אלה תמונות המוצגות במוזיאונים הנבחרים ביותר בעולם, ואנחנו כאן זוכים בהצצה חינם בזכותו של סשה וייסמן, עובד מחלקת הקליטה בעירייה.