דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

תוכניות על הפרק

תאריך:06/11/2014
מס גיליון:408

מאת: מרים ק.

מתנדבי נצרת-עילית
קשה, אבל אפשרי, לתפוס בימים אלה את מירי שטיצקי, רכזת המתנדבים העירונית. מירי הנמרצת, הספיקה כבר לשכוח את החופשה החלומית, מעומס האירועים והפעילויות המציפים את משרדה. היא הספיקה להביא לידי גמר את הדפסת ספר הקהילה האתיופית בנצרת עילית, תכננה וביצעה כנסי קבלת תשע"ה, ועוד, ועוד ועוד.
ועוד טרם הסתיימו אלה, והיא נתונה כל כולה לארגון יום המתנדב העירוני בחנוכה. כל הפרטים עדיין חסויים. הבנו שמתוכנן אירוע שיאפיל על כל אירועי השנים הקודמות. וכשמירי מבטיחה – היא מקיימת. ואתם, מתנדבים יקרים פקחו עיניים ואוזניים וכשיפורסמו הפרטים ---- בואו!
 
עולמות
דינה שק, מנהלת עולמות, וציוותה מתכננות סדרת אירועים מרהיבים לציון עשור לפעילות עולמות בנצרת עילית. כן. פרוייקט עולמות - זהות יהודית ישראלית בנצרת עילית נכנס לתקופת ההתבגרות. כל אלה יתקיימו בשבוע המסתיים בכט' בנובמבר, אירוע המופק כל שנה ע"י עולמות לציון הכרזת האומות המאוחדות שהובילה להקמת מדינת ישראל. הבנו שיהיו אירועים שונים לקבוצות יעד שונות. פרטים והזמנות יישלחו במועד ובמקומות הנכונים. בכל אופן, ההתרגשות בחדרי עולמות - חבל"ז. שווה לעקוב ולהשתתף.
 
פתיחת מתנ"ס ניו-יורק המחודש
השבוע חגגו קהילת יוצאי אתיופיה ונכבדי העיר את סיום שיפוץ מתנ"ס ניו-יורק. חברי הקהילה ובראשם הקייס, הגיעו לאירוע בתלבושותיהם המסורתיות, פרסו שולחן ובו גם מאכלים אתיופיים מסורתיים. העמידו פינת קפה בּוּנָה, שניחוחו עטף את הנוכחים לקהילה מחבקת אחת גדולה.
ייתכן שהגיע הזמן שעולי אתיופיה, עולי מדינות חבר העמים לשעבר, וכל יוצאי ארצות תבל החיים בתוכנו יחגגו יחד אירועים משמחים, ילמדו ויכירו יותר את התרבויות השונות של תושבי נצרת עילית. אולי הגיעה העת לחדש את קיבוץ הגלויות, תוך הכרה ששורשים חזקים מצמיחים פירות מעולים. אבל עד אז, הבה נודה לקהילה האתיופית שלנו על הטוב והטובה שהם משפיעים על נצרת עילית, ונתברך בשמחותיהם.
 
לינה קליגר – שקמונה
מכתב הוקרה מיוחד במינו קיבלה לינה קליגר מחברת שקמונה המנהלת את בית גיל הזהב בנצרת עילית. לינה מתנדבת מסורה במוסדות שונים בעיר, מסתובבת עם ספר תנ"ך וברוסית תיאטרלית מיוחדת לה, מצביעה על מקומות באזורנו בהם התהלכו, נשמו וחיו אבותנו עד לגלות. חברת שקמונה, במכתב תודה נרגש ציינה את פועלה של לינה ו"תרומתה להווי החברתי של הבית" תרומה של השקעת זמן, התלהבות, ואנרגיות חיוביות המונחלות לדיירי הבית יחד עם ידיעת הארץ וההיסטוריה של ישראל.
ללינה – צרור ברכות. לחברת שקמונה – תודה על ההכרה בתרומתה של לינה קליגר.