דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

חברה והתנדבות בקהילה

תאריך:30/10/2014
מס גיליון:407

מאת: מרים ק.

​הרבה אירועים היו השבוע. הפעם נסקור את אלה שריגשו אותנו במיוחד:

חשיפת תוכניות מחוייבות אישית באורט-שרת
מוניקה דודלזק, בנוסף להיותה מחנכת באורט-שרת, היא רכזת פעילויות ההתנדבות במסגרת מחוייבות אישית של התלמידים ורכזת תעודת הבגרות החברתית, שפעילויות אלה הן חלק נכבד בתעודה היוקרתית הזו.
מדי תחילת שנה עורכת מוניקה הצגת היצע ההתנדבות בפני התלמידים. רשמנו חלק מהפעילויות המוצעות השנה. למשל מתנ"ס גורדון מציע לתלמידים להשתלב בפעילויות המתנ"ס ולסייע בהפקת תוכניות לילדי השכונה כמו חגיגת ימי הולדת חודשית, גינה קהילתית ועוד. בנטע@ מציעים לתלמידים להיות חונכים במחשבים לתלמידי בתי ספר יסודיים. בעלמ"ה מציעים לתלמידים להיפגש עם קשישים למטרת פעילות בינדורית. מכינת תבור מציעה לתלמידים תוכניות להגדיל ראש ולהעצים כישורי מנהיגות חברתית. מועדון נענע מציע לתלמידים להשתלב ביצירת בית חם לנוער בעיר ולקידום אישי של נערים אלה. הפוך על הפוך קפה-מועדון לילדים בני נוער מציע לתלמידי מחוייבות אישית מפגשים מרתקים עם נוער שמשתדל וגם מצליח להתעלות ולהשתלב בחברה ואפילו להתגייס בבוא העת לצ.ה.ל. תנועות הנוער חזרו לנצרת עילית. הנוער העובד, המחנות העולים ועוד מציעים לתלמידי אורט-שרת להצטרף לפעילויות ולהפעלות הערכיות-ציוניות. מחוברים – פרוייקט ייחודי המחבר בין המתנדבים הצעירים וניצולי שואה, כשהתלמידים מלמדים את הקשישים שימושי מחשב ומחברים אותם אל הטכנולוגיה.
היה מרגש מאוד לראות את הרצינות של מציגי התוכניות השונות – גם הם לא מבוגרים בהרבה מהתלמידים עצמם -  ויותר מכך, את ההתענינות המעמיקה של התלמידים, שמילאו את אולם האודיטוריום מפה אל פה. אין ספק, לתלמידי אורט-שרת צפויה שנת פעילות מלאה באתגרים ובחוויות שיתרמו להם בעתיד, ולנצרת עילית כבר עכשיו.

60בכיף
מועדון הנשים הוותיק בעיר פגש השבוע את בתו של יוסף באו ז"ל, צלילה, שסיפרה על פעילויות אביה בתחומי אנימציה, קולנוע, גרפיקה, פרסום, צילום, ריגול, אהבת הארץ והשפה העברית, שואה, ספור ושירה - והכל בהומור. זה היה מפגש נוסף בים המפגשים המרגשים, המרתקים והמהנים שמועדון זה מצליח להביא לחברותיו.
מועדון הנשים שישי-ם בכיף מנוהל ע"י מדי בייר בעזרת צוות מתנדבות מדהימות, שדואגות לתכנן ולתאם מפגשים, לתזכר את החברות על אירועים, לערוך את השולחנות באווירה מושלמת שרק חברות וותיקות יודעות להעריך. יחד עם זאת המועדון פתוח ומאמץ ברצון חברות חדשות. חברות המועדון וותיקות כחדשות יודעות שפינוי מספר שעות לעצמן בתוך יום השישי וההכנות לשבת, מעשיר את השבת שלהן ושל בני ביתן. ועל כך מגיעות תודות לחברות הועד.
מועדון שישי-ם בכיף מתכנס אחת לשבועיים במרכז יום תירוש. המפגש נערך סביב שולחנות ערוכים לנשנושים של בוקר. יש חגיגת ימי הולדת, יש שיח נשי מעניין, יש גם שירה לפעמים, ובעיקר יש חוויה שנשארת ויוצרת ציפיה למפגש הבא.

קבלת שבת עם בוג'ה
גם החודש התכנס קהל נכבד לקבלת שבת פרשת נוח עם בוג'ה. קבלות השבת עם בוג'ה נערכות בבית התרבויות לבון ומסתיימות בזמן לאלה שמקבלים את השבת גם בבית הכנסת. יורם קוקוי, מי שיזם את החזרת קבלות השבת של בוג'ה וסשה וייסמן הצייר, מצליחים תמיד להפתיע בהכנת חוברת קבלת שבת מושקעת, יפיפיה, מעניקה ממיטב אוצרות ההגות היהודית-ציונית.
אם אתם בעיר, מומלץ להגיע לקבלת שבת. זו חוויה תרבותית מיוחדת, הודות לבוג'ה, שמתבל את ערב השבת בטעמים וניחוחות ישראליים אותנטיים.

סדנה לשיפור הזיכרון
דליה מזרחי, רכזת פעילויות הקתדרה ברשת המרכזית הקהילתיים מודיעה על פתיחת סדנה לשיפור הזיכרון עם המרצה: אהוד שפירא.
במסגרת הסדנה יתקיימו המפגשים:
23/11/14 - הנושא: קוגניציה ומה שבניהם.
14/12/14 - הנושא: חלום של זיכרון.
28/12/14 – הנושא: זיכרון אישי.
11/01/15 – הנושא: לזכור ולסלוח.
25/01/15 – הנושא: לזכור את העתיד.
המפגשים יתקיימו בימי ראשון בשעות  16:30-18:30 (אולם 3)
מחיר הסדנה 200 ₪
הרשמה במזכירות מתנ"ס ברקוביץ טלפון: 04-6467468

דרושים מתנדבות ומתנדבים
במסגרת פעילויות ההתנדבות של רשת המרכזים הקהילתיים בנצרת עילית, נפתח מועדון זה"ב בגן. זה"ב בגן היא מפעל התנדבות מבוגרים להקניית הרגלי זהירות בדרכים לילדי הגן. רשת המרכזית הקהילתיים בנצרת-עילית מתכננת הקמת מועדון זה"ב בגן שיפעל בין כותלי מתנ"ס גורדון – בית מוטב יחדיו. מתנדבי זה"ב בגן יוזמנו לסדנת הכשרה שתתקיים במתנ"ס גורדון בתוך כשבועיים. מתנדבות ומתנדבים (בעלי תעודת יושר מהמשטרה) מוזמנים ליצור קשר עם מרים קורקין, רכזת המתנדבים של רשת המתנ"סים בטלפון     04-6554116.

ב ה צ ל ח ה.