דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

אחרי החגים – זה כאן ועכשיו

תאריך:23/10/2014
מס גיליון:406

מאת: מרים ק.

עוד לא הספקנו להרגע מחודש החגים שבא עלינו לטובה, והעיר נכנסת לפעילות אינטנסיבית של אירועים משמחים. כולם חזרו לעבודה מלאי מרץ, מוכנים להפעיל את התוכניות הנהדרות אותן תכננו. אבל, וד לא הספקנו להרגע מחודש החגים שבא עלינו לטובה, והעיר נכנסת לפעילות אינטנסיבית של אירועים משמחים. כולם חזרו לעבודה מלאי מרץ, מוכנים להפעיל את התוכניות הנהדרות אותן תכננו. אבל,
הפעם לא נכתוב על יום הצגת פעילויות ההתנדבות לתלמידי מחוייבות אישית. ביום זה מתוודעים תלמידי חטיבות הביניים לפעילויות אליהן הם יכולים להצטרף במסגרת מחוייבות אישית וכהכנה לתעודת הבגרות החברתית.
גם לא נכתוב על הפנינג פתיחת חוגים ברשת המתנסים. בהפנינג זה מציגים מנהלי ומובילי החוגים ברשת את מגוון החוגים שעומד לרשות הילדים (וגם מבוגרים) ברשת המתנסים בעיר. השתתפות בפעילויות רשת המתנ"סים היא פעילות חוויתית המעשירה גוף ורוח, מסייעת בלימודים ובחיי היום-יום. כל מי שהשתתף בפעילויות מתנ"ס בנעוריו מודה כי זו חוויה נצרבת בתודעה האזרחית של הילדים. חשוב שילדים ונוער ייחשפו לפעילויות אלה.
גם לא נספר שיוסי דוד, יו"ר הסתדרות הגימלאים במרחב, חזר מחו"ל עם שלל תוכניות לפעילויות עבור גימלאי ההסתדרות. השנה מתכוון יוסי להרחיב את חוגי הלימוד כמו שפות, עיצוב, ועוד. יוסי כמובן שוקד על הכנת תוכניות טיולים ומסיבות, על אף אכזבתו מההיענות הנמוכה למפגשי ריקודים. למעונינים בערבי ריקוד מומלץ להקים קבוצה וללחוץ על יוסי. האיש פשוט לא יודע להגיד לא.
גם לא נספר על גימלאי המשטרה והשב"ס שחגגו מסיבת יום יולדת רבעונית לחברים. במסיבה זו סיפר שלום בר-טוב על תוכניות המועדון בשנת תשע"ה הכוללות טיולים, הרצאות, מפגשים, מסיבות ועוד המון הפתעות. גימלאי משטרה היוצאים עכשיו לגימלאות, או כאלה שפשוט אינם מיודעים לפעילות המועדון המפואר של גימלאי המשטרה והשב"ס בנצרת-עילית, חשוב שיצטרפו עכשיו וייהנו מכל הטוב שמשפיעים שלום ברטוב היו"ר, יעקב פירסט התרבותניק, וששון דלח הגזבר ועוד חברים טובים. כדאי.
וודאי של נספר עכשיו על פעילויות הקתדרה העממית במתנ"ס ברקוביץ' ורכזת פעילויות ההעשרה של סדרות הרצאות וטיולים, דליה מזרחי. אגב, דליה, האחראית על פעילויות פנאי ברשת המתנ"סים, פעילויות הכוללות סדרות של הרצאות בנושאים כמו פסיכולוגיה, ארץ-ישראל ואפילו סרטים ב'מועדון הסרט הטוב' ועוד, מוכנה תמיד לצרף אנשים לפעילויות אלה ומספרת שרשימת המינויים היא רשימה פתוחה. משמע, הצטרפו עכשיו ומלאו את יומכם בתוכן ועניין.
לא נספר על מופעי "על פסגות הגליל" שנפתחו במופע המרשים "הורה ישראל” עם להקת הפולקלור הישראלית 'אנחנו כאן'. גם לא על פתיחת עונת התיאטרון עם ההצגה החולה המדומה. אגב, אפשר עדיין לרכוש מינויים. לא במקומות הכי טובים. אבל, ... בפעם הבאה תקדימו לרכוש מינויים.
גם לא נרשום את כל חברות ועד מועדון הנשים "שישי-ם בכיף", שפתח את שנת הפעילות ה-15 בראשותה של מדי בייר. מועדון הנשים 'שישי-ם בכיף' מתכנס מדי שבועיים בימי שישי במרכז יום תירוש ומציע לחברות המועדון ולנשים שפנויות בימי שישי בבוקר הרצאות במגוון רחב של נושאים, טיולים, ומפגשי בנות בחברת נשים מדהימות.
מועדון "טבע בריאות" בהובלת משה כהן וברכה אוחיון פועל בברקוביץ' ומועדון "החיים הטובים" בהובלת שולה מגל ומיריק מילנר פועל בבית "נוף העמק" – שני המועדונים עוסקים בבריאות. כל אחד בצורה ייחודית אופיינית לו. יש המוצאים מקומם בשני המועדונים כאחד. על כל פנים, יש עדיין מספר מוגבל של מקומות בשניהם. אז מהרו והרשמו ושתהיה לכולנו שנת בריאות טובה.
אפילו לא נברר כאן מי סגר את מועדון נכי צה"ל ומדוע? – נעשה זאת בהזדמנות קרובה אולי.
גם לא נתאר הפעם את הפעילות השוקקת במועדון אקי"מ המחודש, בניהולה של אסנת קרני.
גם לא נדווח הפעם על פתיחת שנת הפעילות המדהימה של קבוצת "ראש חודש" הפועלת בהנחיית מיכל רואי בבית נעמ"ת בנצרת עילית.
וכמובן שלא נזכיר את מועצת הנשים בניהולה של עירית שחר, שמארגנת שנת פעילות מיוחדת במינה לנשות העיר.
כל אלה ונוספים יטופלו בהרחבה בכתבות הבאות של "קו פתוח להתנדבות". אגב, המתעניינים בכתבות קודמות של המדור ייכנסו לקישור http://www.nazareth-illit.muni.il/Pages/VolunteersAll.aspx , יקישו על שם הכתבה ויוכלו לראות כל כתבה במלואה.
כן נזכיר שביום שישי ה-24 באוקטובר בשעה 4:00 בלבון יתקיים מפגש קבלת השבת עם בוג'ה. כדאי לבוא, ואפילו להגיע מוקדם כדי לתפוס מקומות טובים באולם המחודש של בית התרבויות.
גם נזכיר שבסוף החודש מקיימים פעילי עולמות את הכנס השנתי שלהם. פעילים יכולים לבדוק עם דינה, נעמה ורוזליה אם הם עדיין יכולים להצטרף למפגש חשוב זה.
וגם לא נשכח לספר לכם על טיול לחיפה במסגרת קהילה מטיילת, שמרכזת לבנה דברת. הטיול יתקיים ביום שני ה-27/10/14 וכל המקדים להבטיח מקומו ייהנה מיום כיף באחת הערים היפות ביותר בעולם – חיפה.
ובעיקר נספר בשמחה על מפעל "חלונות לבון". יותר נכון, נמליץ בפניכם לראותם. סשה וייסמן, אמן ברוך כשרונות שבחר את נצרת עילית למקום מושבו, החליט להחצין את מורשתנו התרבותית בנצרת עילית ע"י סדרת צילומים בחלונות לבון. כל המגיע לבית התרבויות לבון, ראוי לו שיתעכב למספר רגעים או שעות ויתעמק בתמונות המוצגות בחלונות אלה. מדובר בתערוכה מתחלפת. ברור שהצילומים הם מלאכת מחשבת ברמה גבוהה ביותר. סשה וייסמן, האוצר של תערוכות אלה בוחר בקפידה את התמונות המספרות באהבה רבה את סיפורה של עירנו. היום מתקיימת שם תערוכת צילום של עולים בשיקום שכונות. תגשו, תתבוננו, תפנימו – אלה הפנים שלנו שמוצגות לראווה בחלונות לבון.
ובהזדמנות זו, פתחו את הדלת וכנסו לבית התרבויות – תגלו שם עולם מופלא של עשייה תרבותית. אבל על זה לא נכתוב הפעם.​