דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

תחל שנה ופעילויותיה

כותרת משנה:

 

 
תאריך:02/10/2014
מס גיליון:404
מאת: מרים ק.
 
הפנינג פתיחת שנת תשע"ה בגורדון
להפקת חגיגה "גדולה", דרושים מומחים לדבר, אומר כל מי שערכו חתונה, בר/בת מצווה וכו'. כדי שהחגיגה תצליח, חשוב שיהיה אוכל שהוכן בידי שף ידוע, להקת חימום ומופע רציני של סלב ידוע, כיבוד לאורחים, מקום מפואר ומאובזר, וצבא אדיר של מלצרים – יאמרו מפיקי אירועים "מומחים/מקצוענים".
אצלינו בנצרת-עילית, כדי להפיק הפנינג אמיתי, צריך רק לפנות לילנה וייסמן, מנהלת מתנ"ס גורדון ובית מוטב יחדיו. ילנה תגייס את צוות המדריכים והמתנדבים שלה, ובראשם מזלית קליינרמן, ומכאן מובטח שיהיה אירוע, שהאירוע יהיה מעניין, תרבותי, מחבר אנשים שונים לקהילה אחת חוגגת את ההפנינג.
זה קרה שוב השבוע במרכז גורדון. קהל רב של הורים וילדים, סבים ודודים, גדש את חדרי המתנ"ס ומגרש הספורט שלידו לרגל פתיחת שנת הפעילות תשע"ה בגורדון-בית מוטב יחדיו. היה אוכל שהוכן בידי קבוצת "נשים מבשלות", היו מופעים של ילדי תיאטרון מוסיקלי, של ילדי חוגי הריקודים לסוגיהם, היה מופע של אקרובטים ושל רוללרים, הייתה הנחה לנרשמים, הייתה אווירה חמה ולבבית, היו מתנדבים ומדריכים בשפע – הייתה חגיגה!
את הצלחת האירוע יש לזקוף בראש וראשונה לזכותה של ילנה שפשוט "מאמינה שזכותו של כל ילד בעיר בכלל, ובשכונת שלום בפרט, היא ליהנות משפע הפעילויות שאנחנו יכולים לספק כאן. אני מאמינה שזו חובתנו להוות בית חם ומחבר לתושבי השכונה. אמנם זו שכונה מאוד מורכבת. שכונה של יוצאי ארבע כנפות תבל. שכונה עם פערים סוציו-אקונומיים גדולים. שכונה שלא תמיד עומדת בלב המטרות החברתיות. יחד עם זאת, אני מאמינה באנשים כאן ובצוות העובדים והמתנדבים שלנו בגורדון, שיצליחו לעשות את התפנית הדרושה בשכונה.
הפנינג פתיחת שנת פעילות במרכז קהילתי "גורדון"-"בית מוטב יחדיו" שהתקיים השבוע הציג חלק ממגוון החוגים הניתנים אצלנו, כמו: אקרובטיקה, כדורגל, טניס שולחן, טניס שדה, התעמלות אומנותית, כושר גופני והגנה עצמית, אירוספורט, קפואירה, ג'ודו, עיצוב הגוף, זומבה, אומנות, תאטרון מוסיקלי, היפ הופ, ריקודי בטן, הכנה לג'אז, ריקודים סלוניים, משחקי מחול, ריקודי עם, ריקודי עולם. הרשמה לחוגים אלה ואחרים התבצעה במזכירות המתנ"ס אך גם בדוכני ההפעלות שפוזרו ברחבת הכניסה ובמגרש הספורט הצמוד למתנ"ס. כל הנרשמים לחוגים בעת ההפנינג נהנו מהנחה של 100 ₪.
במתנ"ס גורדון פועלת קבוצה גדולה של מתנדבים בהובלת רכזת מתנדבי גורדון, מזלית קליינרמן. דוכן "נשים מבשלות" היה לקפטריה פעילה שמכרה כיבוד בריאותי מעשה ידיהן.
את ההפנינג חתם מופע משעשע ויחיד במינו המשלב אקרובטיקה וקומדיה קרקסית מהנה לכל המשפחה".
בדברי ברכתה לקראת השנה החדשה ופתיחת שנת החוגים, ציינה ילנה וייסמן, מנהלת מתנ"ס גורדון – בית מוטב יחדיו, כי "המרכז הקהילתי שלנו משמש בית לכל תושבי השכונה 5 ימים בשבוע מהבוקר עד הערב. השנה תתרחב הפעילות לכל חלקי השכונה דרומית במטרה להנגיש את השירות לתושבים רבים יותר. פעילויות המתנ"ס שלנו יתקיימו במוקדים : אולם ספורט בית ספר "גולן" בשכונת ספיר, אולם "קשת" בשכונת בן גוריון ואולם "בגין" בשכונת שלום. כמו כן נפעיל קבוצות רבות של מתנדבים למען קהילות נוספות בנצרת עילית".
ילנה וייסמן גם ביקשה לציין "בשם המרכז הקהילתי, אני מודה לרשות ולעומד בראשה על ההשקעה במבנים ועל התמיכה לאורך כל השנים בתחום ההעשרה וההתנדבות".
ראש העיר, מר אלכס גדלקין, בדברי ברכתו אמר: "אני גאה במרכז קהילתי גורדון אשר משנה לשנה מראה התקדמות מבחינת היקף הפעילות ואיכות הפעילות". מר גדלקין הבטיח כי ימשיך לתמוך בביסוס פעילויות מתנ"ס גורדון ובהרחבת הפעילויות לאוכלוסיות נוספות בעיר. "הפנינג החוגים הזה היא כרטיס הכניסה שלנו לשנה טובה. הקהל הגדול שכאן מוכיח כי אנשים אוהבים את מה שקורה כאן בגורדון, הודות לילנה וייסמן."
ילנה, בנוסף להיותה מנהלת מתנ"ס גורדון – בית מוטב יחדיו, היא גם מנהלת תחום ההתנדבות ברשת המתנ"סים בעיר. ייתכן שכל האנשים שבאו, הגיעו גם כדי להביע לילנה את אהבתם למה שהיא חוללה בארבעת השנים שהיא משמשת כמנהלת מתנ"ס גורדון.
 
"כן לספורט – לא לסמים" של עמותת נצרת עילית לעזרה לעולים
העמותה בראשותו של מקס זלוטניק, מזמינה את צעירי העיר בגילאי 14-18 להצטרף לפרוייקט "כן לספורט – לא לסמים", שיתקיים באולם הספורט החדש "קשת", בדרך העמק. "הפרוייקט כולל סדנא בת 6 מפגשים", מספר מר זלוטניק. "את הסדנא ינחה מוטי פיקלנר. בסדנא יינתן דגש על מניעה ראשונית, הכוללת הכרת סמים והשפעותיהם המזיקות לטווח קצר ולטווח הארוך. המשתתפים יתודרכו בזיהוי מצוקות, ובידע על קבלת עזרה. אחרי כל מפגש תתקיים פעילות ספורטיבית של המשחק החדש שהגיע גם לעירנו: פלורבול, המשלב את היופי של הכדורגל, הזריזות של הכדורסל והאמנות של הוקי. ההשתתפות בפרוייקט – חינם. מספר המקומות מוגבל וכל הקודם זוכה. פרטים נוספים והרשמה בטלפונים 04-6556074, 077-2133309"
 
אור ירוק בנצרת עילית
ילדי בי"ס כרמל, זכו ליום לימודים מרוכז בנושא זהירות בדרכים מפי גד מור, יו"ר אור ירוק בנצרת עילית.
"ידוע שביום כיפור נוהגים מבוגרים וילדים לשכוח את כללי הזהירות בדרכים ומתהלכים גם על הכביש ולא רק על המדרכות. ילדים בגילכם, אפילו רוכבים על אופניים בכביש. חשוב לזכור את כללי הזהירות בדרכים בכל יום וגם ביום כיפור. ביום רגיל יש לחצות כביש רק במעבר חציה, תוך הפניית הראש לשמאל, לימין ושוב לשמאל וליצור קשר עין עם הנהג שעצר במעבר החצייה. וכך גם יכל יום חופש".
הילדים ישבו קשובים ודרוכים לאורך כל הרצאתו של גד, שכללה הסבר טכני על כללי הבטיחות בדרכים, כמו גם על אופניים ורכבי כביש. הילדים שאלו שאלות ונענו ברצון על ידי גדי מור, ובהתלהבות ביצעו את התרגילים, וההפעלות של אור ירוק שגדי הביא להם, ועל הדרך גם בדק שהוראות הבטיחות בדרכים אכן נקלטו.
"אני מקווה להגיע לכל בתי הספר היסודיים ולהעביר את המסר ש'בכביש חובה להיזהר', ביום כיפור, בחגים, בחופש ובכל יום מימי השבוע. כדי להגיע לכל הילדים אני זקוק למתנדבים. אני פונה להורים ולמתנדבים שרוצים לקחת חלק בהגנה על הילדים בעירנו להתנדב לפעילויות אור ירוק. זו פעילות מהנה עם ילדים שרוצים דעת איך להיזהר בדרכים, ושכרה – הצלת חיי אדם."
לפרטים נא לפנות אל גדי מור בטלפון: 050-6437512.
 

שנה טובה וגמר חתימה טובה

מרים
להגדלה לחץ/י כאן