דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

שבוע של"מ בנצרת עילית

תאריך:30/06/2014
מס גיליון:397
הנהלת תנועת של"מ הכריזה כי בנובמבר 2014 'כולם מדברים של"מ'. תנועת של"מ – שירות לאומי למבוגר, היא מפעל ארצי הפועל במרחבי הפעילות של החברה למתנ"סים. מתנדבי רשת המרכזים הקהילתיים בנצרת עילית, שייכים לגוף זה. רכזת מתנדבי רשת המתנ"סים בנצרת עילית, מרים קורקין, היא גם רכזת של"ם בעיר. פעילויות התנועה מתקיימות במתנ"ס ברקוביץ'. מטרת שבוע של"מ, שייערך בנובמבר, היא למצב את תנועת של"מ כתנועת מתנדבים מבוגרים לאומית. יעדיה של תנועת של"מ נגזרים מתוך פעילויות רשת המתנסים ונתמכים ברעיון המוביל של התנדבות כערך לאומי חשוב. בין המטרות הספציפיות לשבוע של"מ ניתן לציין:
• מיצוב של"מ כתנועת גמלאים לאומית.
• הגברת המודעות בציבור לנושא ההתנדבות.
• הרחבת מעגל המתנדבים – (הגעה לאוכלוסיות יעד שאינן מתנדבות)
• הגדלת תחושת השייכות / ה"ביחד"
• בניית ספר התכניות של תנועת של"מ.
בין האירועים המתוכננים אפשר להדגיש:
• כנס הוקרה ארצי של מתנדבים
• כנס מדעי- בנושא התנדבות בגיל השלישי
• כנס 100 נאמני של"מ
• תערוכה ניידת- הצגת של"מ על כל פעילותיה ותוכניותיה.
• סרט תדמית
מתנדבי של"מ ברשת המתנ"סים בנצרת-עילית מעורבים במגוון רחב של פעילויות, שבלעדיהן – נצרת עילית לא תהיה העיר שכולנו אוהבים לאהוב. יש לנו מתנדבים צעירים, בוגרים ומבוגרים. יש לנו מתנדבים ילידי הארץ, עולים 'ישנים' וגם עולים שהצטרפו אלינו ממש בימים אלה. יש יוצאי כפר, עיר וקיבוץ. כולם משתדלים להושיט יד לפעילות התקינה והמתרחבת של רשת המתנ"סים העירונית.
אירועי שבוע של"מ הארציים יובאו לידיעת הציבור בעוד מועד. בינתיים אנו רוצים להפנות את תשומת לבכם לשני האירועים המרכזיים שייערכו בנצרת עילית:
שולחנות עגולים להתנדבות
בתחילת חודש נובמבר, בד בבד עם האירועים הארציים המתוכננים למועד זה, נקיים בנצרת עילית מפגש שולחנות עגולים של כל הגורמים בעיר הפועלים עם מתנדבים. ההתנדבות במרחב העירוני של נצרת עילית מהווה את אחד מסימני ההיכר הבולטים ביותר בעירנו. יש מוסדות, בעיקר עמותות, שבהעדר עבודת המתנדבים פשוט לא היו יכולים לתת את השירות הנחוץ לתושבי העיר. בנצרת עילית פועלים עשרות ארגונים ועמותות לטובת התושבים והמדינה.
מטרת השולחנות העגולים, אליהם נקראים כל מעסיקי המתנדבים בעיר, היא לכונן סדר יום עירוני המבטיח תעסוקה התנדבותית לכל מעוניין, גיבוש חברתי ומקצועי של המתנדבים, ומענה יעיל ומיטיב לצרכי ההתנדבות העירוניים. מטרה נוספת היא לקדם שיתופי פעולה בתוך ובין הגופים המעסיקים מתנדבים, שיתופי פעולה בין העמותות השונות הפועלות בעיר לבין מוקדי ההתנדבות ברשת המתנ"סים בעיר.
מירי שטיצקי - רכזת המתנדבים העירונית, ילנה וייסמן - מנהלת תחום התנדבות ברשת המתנ"סים ומרים קורקין – רכזת מתנדבי של"מ הן הכתובת שלכם ל:
הרשמה להשתתפות בשולחנות העגולים,
העלאת נושאי דיון בשולחנות העגולים,
הגשת הצעות החלטה בשולחנות העגולים,
התנדבות לועדת יישום ההחלטות.
כרטיס מתנדב
רשת המרכזים הקהילתיים בנצרת עילית תנפיק לכל מתנדב ברשת כרטיס מתנדב. כרטיס המתנדב יקנה פריבילגיות לנושא הכרטיס, בנוסף לביטוח המתנדב בפעילותו ברשת.
שימו לב – כל מי שמועסק באחד ממתקני רשת המתנ"סים בנצרת עילית או בכל פעילות המנוהלת ע"י מנהלי אגפי רשת המתנ"סים – הוא מתנדב וחשוב שיהיה מבוטח בעבודתו ההתנדבותית.
על מנת שנוכל להערך להנפקת הכרטיס, מתבקש כל מתנדב ברשת המתנ"סים להגיע לשולחן רכזת המתנדבים במתנ"ס ברקוביץ ולמלא את טופס ההתנדבות ברשת. שולחן רכזת מתנדבי רשת המתנ"סים יפעל בימי שלישי ורביעי בין השעות 9:00 ל-12:30 החל מה-12 באוגוסט 2014.
מי שאינו יכול להגיע בשעות ובימים המפורטים מעלה, מתבקש להתקשר למרים קורקין בטלפון 04-6554116 ולתאם את המפגש.
בואו לקבל את כרטיס הכניסה שלכם למועדון מתנדבי רשת המתנ"סים בנצרת-עילית.