דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

מנכ"ל קק"ל: נצרת עילית היא מודל לחיזוק עיר

תאריך עדכון: 02/12/2017
מנכ"ל קק"ל, אמנון בן עמי, וירון אוחיון, מנהל הפרויקטים בקק"ל, הגיעו השבוע לסיור ולישיבת עבודה בנצרת עילית, ובישרו על חבילת סיוע רחבה, שתוענק לעיר לאורך השנים הבאות במסגרת החלטת דירקטוריון קק"ל בראשות דני עטר להגדיר את נצרת עילית כמודל לחיזוק עיר, ולהשקיע בה סכומי כסף גדולים, על מנת למנף את הפוטנציאל הגלום בה.

"נצרת עילית בשנים הבאות היא מודל לחיזוק עיר. קק"ל תשקיע בעיר בהרבה מאוד תחומים, ותהיה שותפה מלאה לצמיחתה," אמר מנכ"ל קק"ל.

ראש העיר, רונן פלוט, הציג רשימה ארוכה של פרויקטים, חלקם בביצוע וחלקם לקראת ביצוע, במסגרת תכנית ההתחדשות העירונית הכוללת. פלוט ציין את השותפות של קק"ל בשני פרויקטים מרכזיים: הקמת הפארק העירוני ובית קק"ל הראשון למצוינות, ואמר כי לקק"ל ולעומד בראשה, דני עטר, יש זכויות רבות באבני הדרך להקמתה ולבנייתה של נצרת עילית החדשה.

בישיבה הוצגה סקירה מקיפה על התקדמות עבודות הקמת בית קק"ל וסיומן הצפוי בחודש ינואר. נצרת עילית היא העיר הראשונה בארץ בה מיושם הפרויקט, שעלותו נאמדת ב- 10 מיליון שקלים. "בית קק"ל הוא פרויקט חינוכי-תרבותי, שיזם יו"ר קק"ל עטר, במטרה לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה ולטובת מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד בישראל להצלחה בחיים," הסביר מנכ"ל קק"ל, וציין כי מדובר במרכז פעילות והעשרה לנוער בגילאי 18-15, שישלב תגבור לימודי משמעותי בדגש על מקצועות החסם: אנגלית, מתמטיקה, מקצועות טכנולוגיים, העצמה והעשרה בשעות אחר הצהריים והערב.

המקום יהיה מאובזר בטכנולוגיה החדשה והמעודכנת ביותר ויתקיימו בו שני מישורים: האחד - מרכז למידה בו ילמדו מיטב המורים והשני - מרכז העשרה שיכלול סדנאות, הרצאות ופעילויות העשרה וכן אפשרות לקיום פעילויות של תנועות הנוער וארגוני הצעירים בעיר. "זו פעם ראשונה שקק"ל מקימה כזה בית, וזו תהיה ספינת הדגל של הפרויקטים החינוכיים שלנו," אמר.

 ​​