דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

היסטוריה בנצרת עילית

תאריך עדכון: 04/11/2017
ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט שומר מזה חודשים רבים את הדבר בסוד. ביום שלישי השבוע הוא כינס את פורום הנהלת העירייה ובישר באופן חגיגי :הייטק מגיע לנצרת עילית "פלוט הגדיר את כניסתה של סולאראדג' "אירוע היסטורי" והסביר כי מדובר בחברת היי– טק ישראליתשנסחרת בנאסד"ק ועוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק של מערכות המרת אנרגיה לטובת מערכות ייצור חשמל מאנרגיה סולארית. "בחברה מועסקים בה כ – 1000 עובדים מתוכם כ – 600 בישראל . מדובר בחברה מובילה בעולם בטכנולוגית אופטימיזציה למערכות סולאריות,המוצרים שלה נמכרים ביותר מ  100 מדינות ברחבי העולם ועובדיה מועסקים בתפקידי פיתוח , שיווק, תפעול ומנהלה, % 50 מהעובדים הם מהנדסים והשאר הנדסאים  " אמר פלוט וציין כי היקף המכירות של החברה בשנה נאמדבלמעלה מ 1.7 מיליארד ₪"מדובר בבשורה אמתית לתושבי נצרת עילית, הגעה של חברת הייטק  בקנה מידה כזה היא אירוע מחולל שינוי היסטורי בהיצע התעסוקה לצעירים תושבי העיר אשר עד היום נאלצו לעזוב  בגלל העדר תעסוקה וכיום  יש להם סיבות טובות להישאר "​


המגעים בין​ ראש העיר פלוט לסולאראדג' מתנהלים זה למעלה מחצי שנה ובמהלכם התקיימו מספר פגישות בעירייה. פלוט יחד עם ראש מנהלת "ציפורית" סרגיי זלוטניק הצליח לשכנע  כי נצרת עילית היא המקום האופטימאלי לפעילות החברה. "אני שמח על הבחירה בנצרת עילית, זהו יום חג,יום שבו מפת פני התעסוקה בעיר משתנה מקצה לקצה "

 

 פלוט ציין כי בפארק "ציפורית" מוקמת בימים אלה קריית הייטק ראשונה בהשקעה של כ 20 מיליון ₪ מכספי משרד הכלכלה.  מספר חברות הייטק כבר הודיעו על הצטרפותן לקריה ובתוכן "סימטל" ציפויים בבעלות היזמית טל קאופמן וקבוצת פרנק בבעלות יוסי פרנק . " סוף סוף יהיה הייטק והוא מתחבר כמו כפפה ליד בנצרת עילית המתחדשת, עיר שיש בה איכות חיים, חינוך מצוין, תעסוקה איכותית ובנייה שאוטוטו נכנסת אף היא לשלב מתקדם של שיווקים בהיקף של אלפי יחידות דיור חדשות"

 

 

 ​