דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

פרס לתיכון "אורט שרת"

תאריך עדכון: 06/04/2017
מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, בישרה ביום ראשון השבוע לראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט, על זכייתו של בית ספר תיכון "אורט שרת" בפרס הארצי למצוינות בחינוך לשנת הלימודים תשע"ז.
ד"ר שמחון הסבירה, כי בית הספר בהנהלת ד"ר סיגל ברגר ,מנהלת חטיבת הביניים, איריס דוד-אהרון, מנהלת החטיבה העליונה פרח אברג'יל וצוות המורים,מוביל בהישגיו הלימודיים ובתחום החברתי גם יחד. הוא נבחר מתוך מאות בתי ספר תיכוניים בכל רחבי הארץ כאות הערכה על פעילותו החינוכית הענפה ועל הישגי התלמידים בתחום הלימודי פדגוגי ובתחום החברתי ערכי.
אחד הנתונים המרשימים שמציג בית הספר הוא האחוז הגבוה של מקבלי תעודת בגרות מתוך כלל התלמידים הלומדים בבית הספר, והמספר הגבוה של תלמידים הניגשים למקצועות מוגברים וזכאים לתעודת בגרות איכותית, שממוצע הציונים בה גבוה מ- 85. שיעור מקבלי תעודת הבגרות הגיע השנה לשיא של למעלה מ- 70 אחוזים. ראש העיר רונן פלוט שהגדיל השנה את תקציב החינוך ב 3.6 מיליון ₪ ברך את בית הספר על הזכייה ואמר  "'אורט שרת' בהחלט ראוי לקבל את הפרס והישגיו הגבוהים, הן בתחום הלימודי והן בתחום החברתי ערכי, מדרגים אותו בשורה הראשונה של בתי הספר הטובים בארץ" דבריו, "תיכון 'אורט שרת' בהנהלתה של ד"ר ברגר והצוות המקצועי כולו מייצג את מערכת החינוך המצוינת של נצרת עילית, בה אנו משקיעים את מיטב המשאבים הן בכסף והן בכוח אדם".
פלוט ציין את רשימת הישגי מערכת החינוך בהובלת ראש המנהל אורנה שמחון והדגיש כי גם בית הספר התיכון אורט "אלון" מציג הישגים ברמה הארצית ולאחרונה נבחר לייצג את ישראל בניסוי שיתבצע בחלל על ידי נאס"א.  "יש לנו מערכת חינוך מצוינת ובהחלט אפשר להתגאות ב"
פלוט שיבח את המנהלת ברגר ואת הצוות החינוכי,עובדי המנהלה והתלמידים על זכייתם בפרס  "מדובר בעבודת צוות יוצאת מן הכלל, שפועלת בשליחות ומתנהלת כמו משפחה", אמר פלוט. גם מחזיק תיק החינוך, חבר המועצה איתי רק, בירך את בית הספר ואמר, כי זכייתו במקום הראשון מבין עשרות בתי ספר בצפון מהווה תעודת כבוד והערכה לעשייה החינוכית בבית הספר ולמערכת החינוך כולה שמובילה למצוינות.
המנהלת ברגר הוזמנה ביום ראשון השבוע לאירוע הרמת כוסית לכבוד החג וראש העיר הודה לה גם בפורום עובדי העירייה.  
פרס החינוך הארצי הוא פרס הצטיינות, המוענק מדי שנה על ידי משרד החינוך למוסדות חינוך מצטיינים בישראל לאות הערכה על פועלם החינוכי.