דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי

היענות שיא לשבת קליטה

תאריך עדכון: 06/04/2017
במסגרת פעילות עיריית נצרת עילית לחיזוק ההתיישבות ולעידוד משפחות צעירות מרחבי הארץ להגיע לעיר ולהכיר מקרוב את איכות החיים בה ואת יתרונותיה, התארחו בשבת האחרונה בעיר 35 משפחות צעירות, המשתייכות לזרם הדתי ציוני, ושוקלות להעתיק את מקום מגוריהן מאזור המרכז לנצרת עילית.
שבת הקליטה אורגנה ביוזמת דוברות העירייה בשיתוף הקהילה הדתית ונציגיה בגרעין "תורת החיים" והגרעין התורני ציוני: צחי וייס, אריאל שפייר ויפית מלכה. ראש העיר, רונן פלוט, וח"כ מוטי יוגב העניקו חסות לאירוע, שיצא לפועל על ידי אגף הקליטה בעירייה בהובלת פאולה לאם-חיים ובסיוע דפנה אדלר וליאוניד שניידר. ארגון "לב בגליל" בראשות אופיר שיק הפיק את האירוע, שנמשך עד לצאת השבת וכלל מפגש חגיגי של המשפחות עם ראש העיר.
"נצרת עילית קוראת למשפחות הצעירות להגיע אליה כי זה הזמן. העיר נמצאת בימים אלה בתנופת פיתוח אדירה ובצמיחה שלא הייתה כמוה," אמר ראש העיר.  
השבת המיוחדת כללה סיור בעיר, שיחה עם ראש העיר, פעילות לילדים, סעודה אצל משפחות הגרעין ושיחות עם נציגי התושבים. ח"כ יוגב וראש העיר פלוט כיבדו בנוכחותם לאורך השבת.
ח"כ מוטי יוגב מסר: "לבוא ולגור בצפון בכלל ובנצרת עילית בפרט זה שליחות וצורך השעה. יש בנצרת עילית קהילות, חינוך, דיור ותעסוקה. חיזוק דמוגרפי וחוסן קהילתי בנצרת עילית עכשיו זו המצווה."
פלוט אמר למשפחות כי נצרת עילית תקבל אותן בחיבוק אוהב, ותעניק ליווי אישי וסל שירותים איכותי מאין כמוהו. "בשבוע שעבר הנחנו אבן פינה להקמת קריית הייטק ראשונה. לצד הרחבת מקומות התעסוקה האיכותית, מתוכננים בעיר 3 שכונות מגורים חדשות ושורה ארוכה של פרויקטים מחוללי שינוי בהשקעה של למעלה מ- 100 מיליון שקלים," אמר פלוט. "נצרת עילית ממצבת את עצמה כבירת הגליל. העיר שהוקמה לפני 60 שנה על בסיס החזון של דוד בן גוריון, מגשימה ומגלמת בתוכה את העשייה הציונית ואת מצוות יישוב הארץ."